X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie kąpieliska: pływanie w miejscach niedozwolonych, brawura i alkohol

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 18:38
Pierwszy weekend sierpnia okazał się tragiczny w skutkach dla kąpiących się. Utonęło aż 30 osób. Od początku 2018 ofiar śmiertelnych było 350. 
Audio
  • Wakacje nad wodą. Swoją postawą dajmy przykład innym (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sarahlarkin/Pixabay

kobieta basen woda kapelusz 1200.jpg
Coraz wyższe temperatury w Polsce. Czy musimy zmienić styl życia?

- Wzrostowi utonięć w tym roku sprzyja piękna pogoda. Polacy szukają ochłody nad zbiornikami wodnymi. Dobrze, jeżeli są to strzeżone przez ratowników kąpieliska. Gorzej, jeśli wybierają rzeki - ich brzegi rzadko posiadają miejsca, w których bezpiecznie można wejść do wody - mówił podkom. Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Z przedmówcą zgodził się ratownik, Maciej Rokus - szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. - Do największej ilości utonięć dochodzi na terenach niestrzeżonych. Ludzie kąpią się w takich miejscach, bo bardzo często przeceniają swoje umiejętności. Piją alkohol, który zaburza trzeźwą ocenę sytuacji - wyjaśniał.

Bałtyk1200.jpg
Czy grozi nam katastrofa ekologiczna na Bałtyku?

Jak przekonać Polaków do rozsądnego korzystania z akwenów wodnych? Zdaniem Elżbiety Kwiecińskiej-Prysłopskiej, koordynatorki kampanii "Pływam bez promili" w tym zakresie bardzo ważna jest edukacja. - Należy nieustannie uświadamiać o konsekwencjach korzystania z kąpieli po spożyciu alkoholu. Mówić należy o tym dzieciom, młodzieży i dorosłym, bo to problem, który dotyka wszystkich - przekonywała. 


ratownik basen wakacje 510.jpg
Bezpieczeństwo nad wodą - toniemy w ciszy

Czy wysokie kary za kąpiel po alkoholu rozwiążą problem utonięć? Co jest najczęstszą przyczyną śmieci w zbiornikach wodnych trzeźwych pływaków? Jak kontrolować plaże i kąpieliska? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska (koordynatorka kampanii "Pływam bez promili"), podkom. Robert Opas (Komenda Główna Policji), Maciej Rokus (szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 15.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kąpiel z głową. Jak uniknąć tragedii?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 17:40
Ponad 500 osób w ubiegłym roku, 90 już w tym. Statystyki alarmują, że Polacy wciąż nie potrafią korzystać z uroków letniego wypoczynku nad wodą, a liczba wypadków nad wodą jest u nas jedną z najwyższych w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak efektywnie odpoczywać podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:07
Pracujemy bez wytchnienia, potem wyjeżdżamy na wymarzony urlop i… po powrocie nie czujemy się wypoczęci. Jak to zmienić? - Jeśli wpadniemy w pułapkę założeń, np., że koniecznie musimy odpocząć, na starcie skazujemy się na porażkę - mówiła w Czwórce life choach Iwona Kubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na polskich kąpieliskach brakuje ratowników?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 18:51
Sezon wypoczynkowy się zbliża, a chętnych do pracy na kąpieliskach strzeżonych brakuje. Z roku na rok Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w całej Polsce zmaga się z problemem braków kadrowych.
rozwiń zwiń