Trener osobisty. Jak znaleźć tego właściwego?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 19:16
- Ludzie często przychodzą, bo szukają źródeł wiedzy, potrzebują pomocy z konkretnymi problemami, m.in. mają siedzący tryb pracy i przez to kłopoty z kręgosłupem - mówił trener osobisty i wicemistrz Europy "Masters" w pływaniu żabką na dystansie 50 m, Filip Rowiński.
Audio
  • Jak zdobyć formę na lata, a nie tylko na lato? Rozmowa z Filipem Rowińskim (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: totojang1977/Shutterstock.com

Osoba, która dopiero zaczyna i nie ma wiedzy, powinna przede wszystkim słuchać. Trener jest po to, żeby pomóc, nie jest wrogiem. Trenerzy często specjalizują się w różnych dziedzinach, więc, by znaleźć tego właściwego, najpierw sami postawmy sobie cel. Filip Rowiński 

Jak przekonywał, najczęstsze błędy, które popełniają początkujący na siłowni wynikają z braku techniki. - Wydaje im się, że wszystko robią dobrze, ale nie trzymają sylwetki, odpowiedniego napięcia mięśniowego. Wówczas nie pracują te partie ciała, które powinny i trening nie jest tak efektywny, jak mógłby być - mówił ekspert.   

Jak mówił, w procesie treningowym 60-80 proc. sukcesu stanowi właściwa dieta. Jaką się odżywiać i nie zostać "białkoholikiem"? Jak połączyć trening na basenie z treningiem na siłowni, od czego zacząć swoją przygodę w trenowaniem, jak się motywować do pójścia na siłownię i wytrwać w sportowych postanowieniach - w materiale reporterskim Roberta Malinowskiego.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 16.08

kd/pg

Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Suplementy dla sportowców. Trzeba wiedzieć, jak je stosować

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 19:20
Jak alarmuje Najwyższa Izba Kontroli, rynek suplementów diety wymaga pilnej poprawy regulacji, dotyczących sprzedaży tych produktów. Obok rzetelnych preparatów znajdujemy suplementy diety, zawierające np. bakterie chorobotwórcze czy stymulanty podobne strukturalnie do amfetaminy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Budowanie masy mięśniowej - jak nie popełnić błędu?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 14:31
Jesień to świetny czas, by zacząć pracować nad swoimi mięśniami. Trzeba to robić z głową, bo wystarczy jeden błąd, by zaprzepaścić efekty tygodni treningów. - Niezbędne są odpowiedni program treningowy i dieta - podkreślał Jan Słoniewicz, trener osobisty.
rozwiń zwiń