X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wizyta u psychologa to nadal temat tabu?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 18:00
Wśród części z nas nadal pokutuje przekonanie, że problemy są oznaką słabości i jeśli musimy o nich opowiedzieć, to częściej naszym powiernikiem staje się przyjaciel, nie specjalista. Czy wizyta u psychologa i psychiatry to nadal temat tabu? 
Audio
  • Dlaczego psychologiczna to nadal wstydliwy temat? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu

Tylko osoba zgłaszająca się do leczenia ma szansę na powrót do zdrowia. Sięgając po lek eliminujemy objawy dr Maja Herman

- Zanim cierpiący na zaburzenia pacjent zgłosi się do specjalisty, próbuje na sobie dziesiątek domorosłych kuracji - mówił Andrzej Gryżewski, seksuolog. - Dopiero po kilkunastu miesiącach nieskutecznych prób wyleczenia się na własną rękę szuka pomocy w gabinecie lekarskim. Lekarz zajmuje się leczeniem pacjenta i nie konkuruje z trenerem personalnym czy księdzem. Terapia to nie pośrednictwo duchowe. To zupełnie różne dziedziny - tłumaczył.

 Aż 48% kobiet i 42% mężczyzn ma stałe problemy związane z własną seksualnością. Oznacza to, że prawie połowa populacji w Polsce nie funkcjonuje w sposób prawidłowy Andrzej Gryżewski

- Unikamy spotkań ze specjalistą ze względu na wstyd - wyjaśniała dr Maja Herman, psychoterapeutka i psychiatra. - Trudno jest nam się przyznać do tego, że mamy problemy, zwłaszcza, jeśli są to problemy natury psychicznej - mówiła. - Ludzie nie chcą się z nimi obnosić. Boją się, że stan ich zdrowia może zostać wykorzystany przeciwko nim, co niestety się zdarza. 

W jaki sposób zmienić myślenie o zaburzeniach związanych ze zdrowiem psychicznym? Do czego może prowadzić zaniedbanie problemów ze zdrowiem? Jak w Polsce postrzegani są psycholodzy, psychiatrzy i psychoterapeuci? Jak oswoić lęk przed wizytą w gabinecie lekarskim? Więcej na ten temat w rozmowie ekspertami. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: dr Maja Herman (psychoterapeutka, lekarka psychiatra), Andrzej Gryżewski (seksuolog, współautor książki "Instrukcja obsługi penisa")

Data emisji: 8.05.2019 

Godzina emisji: 15.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy grozi nam epidemia bezsenności?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 18:10
Z różnych badań wynika, że już połowa Polaków cierpi na zaburzenia snu. Bezsenność może powodować problemy z koncentracją, pamięcią, czy wydajnością w pracy, a także w relacjach z najbliższymi czy współpracownikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rośnie pokolenie hedonistów? Czy pamiętają o wartościach?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 17:42
Młodych ludzi określa się ostatnio "pokoleniem pleasure", mówi się, że działają na siebie i dla siebie, spychają obowiązki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idealny, czyli jaki? Czy żyjemy w czasach obsesji piękna?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:05
W wywiadzie dla "Vogue'a" aktor Richard Madden przyznał, że uzyskanie oczekiwanej przez producentów filmowych sylwetki jest dla większości aktorów bardzo trudne i wpływa znacząca na psychikę kobiet i mężczyzn wykonujących ten zawód. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W spirali zadłużenia. Czy kontrolujemy nasze wydatki?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 18:54
Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych w pierwszym kwartale tego roku, wydajemy coraz więcej. Według statystyk tylko połowie polskich gospodarstw udaje się zaoszczędzić pieniądze.
rozwiń zwiń