Łosie, borsuki, jelenie. Kogo spotkamy jesienią w lesie?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 21:28
Piękna pogoda zachęca do city breaków i spędzenia czasu na łonie natury. Wciąż trwa sezon na grzybobranie, a las o wygląda wyjątkowo za sprawą jesiennych kolorów. Piotr Horzela, autor projektu "Las w nas" opowiada co jeszcze możemy w nich znaleźć o tej porze roku.
Audio
  • Piotr Horzela o tym, dlaczego warto odwiedzić las jesienią (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- W Polsce niewiele zwierząt zapada w zimowy sen, dzięki czemu większość z nich możemy obserwować w lesie także jesienią - mówił rozmówca Weroniki Puszkar.

- Niezwykle interesującymi zwierzętami są borsuki, które w odróżnieniu np. od lisów są wielkimi czyściochami. Swoje nory utrzymują w pedantycznym porządku. Ich legowiska nie rzucają się w oczy i trzeba włożyć trochę wysiłku, żeby je znaleźć, ale jeśli uda nam się to raz, będziemy wiedzieli, jak na nie trafić - przekonywał.

Radził, by początkujący miłośnicy podpatrywania życia leśnych zwierząt zaczęli od przepytania leśników, którzy mają największą wiedzę o tym gdzie znaleźć ich siedliska i w jaki sposób je obserwować. 

Jakie gatunki możemy wypatrzeć i usłyszeć w lesie o tej porze roku? Które zapadły już w zimowy sen? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przebywając jesienią w lesie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Piotr Horzela

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 16.09

ac

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień pod znakiem borowika i podgrzybka. Czas na grzybobranie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 18:17
Po chwilowym ochłodzeniu pogoda znów będzie sprzyjać grzybiarzom. Miłośników tego hobby w Polsce nie brakuje. Zanim jednak wyruszymy do lasów w poszukiwaniu maślaków, borowików i kurek sprawdźmy, jak dobrze je znamy. W Czwórce przyglądamy się im od kapelusza po grzybnię.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Terapia ziołami. Dobre samopoczucie na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 19:20
Lawendowy olejek do masażu, syrop z tymianku na kaszel, kojący napar z dziurawca - dbanie o dobre samopoczucie bywa prostsze, niż nam się wydaje.
rozwiń zwiń