Recykling - takie proste, a takie trudne

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 09:39
Jakie Polacy mają problemy z recyklingiem i dlaczego wciąż segregowanie śmieci sprawia nam trudności?
Obecnie standardem jest segregacja śmieci na pięć frakcji
Obecnie standardem jest segregacja śmieci na pięć frakcjiFoto: spwidoff/ Shutterstock

Problemy Polaków z recyklingiem będą tematem rozmowy z ekspertami w pierwszej części audycji. Po godz. 15.35 powiemy też o aplikacji, która pomoże nam zadbać o rośliny. Osobisty asystent hodowcy roślin posiada szereg funkcji: przypomina o podlewaniu, rekomenduje optymalne warunki hodowli, jest rozwiązaniem dla tych, którzy raczej zasuszali i zalewali, niż hodowali rośliny.

 W cyklu Literatura w Czwórce - "Pilot ci tego nie powie" Patricka Smitha. Czyta Adam Bauman.

Po godz. 16.05 sprawdzimy, gdzie i kiedy najlepiej obserwować zorze polarne. A o swojej historii opowiedzą Kasia i Robert, od kilku lat pracujący jako łowcy zórz i przewodnicy turystyczni w Tromso, a od niedawna również autorzy bloga podróżniczego. Przejechali ponad 5000 kilometrów i wypełnili zdjęciami kilka kart pamięci. Sprawdzili każdy zakątek Lofotów, przejechali pustkowia Laponii oraz dotarli do opuszczonych wiosek rybackich przy samej granicy z Rosją. Teraz chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, fotografiami i praktycznymi poradami z wszystkimi, którzy ciekawi są tego jak wygląda życie na północnych rubieżach Norwegii.

***

Na audycję "Czat Czwórki" w poniedziałek (27.07) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kd

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lato nad Zegrzem z Czwórką. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 17:12
Pogoda dopisuje, dlatego warto spędzić z nami wakacje w plenerze. Przez trzy letnie weekendy Czwórka będzie podpowiadać, jak bezpiecznie spędzać czas i wraz z ratownikami znad Zalewu Zegrzyńskiego pokazywać, jak można odpoczywać, dobrze się bawiąc nad wodą.
rozwiń zwiń