Typowy Polak na autostradzie - jak sobie radzi?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:39
Dróg szybkiego ruchu w Polsce przybywa, a wielu kierowców traktuje je jak tor wyścigowy. Czy umiemy nimi jeździć i jakie błędy najczęściej popełniamy? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W sierpniu na nowo otwartym odcinku autostrady A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim policjanci zatrzymali kierowcę jadącego z prędkością 225 km/h. I nie jest to odosobniony przypadek. Wielu kierowców traktuje autostrady jak tor wyścigowy. Wielu też grzeszy jazdą na zderzaku, która np. w Niemczech karana jest mandatem. Jakie zasady obowiązują jeżdżących po autostradach i dlaczego nadal mamy problemy z ich przestrzeganiem?

Czytaj także:

W drugiej godzinie audycji sprawdzimy, jak upiec pyszny, domowy chleb. Pszenny czekoladowy z orzechami, pszenny z harissą i sezamem, żulik-bułeczki z kawą zbożową i rodzynkami, a może pszenny z karmelizowaną kiszoną kapustą i kminkiem? Zajrzzymy do rodzinnej piekarni Pawła Tkaczuka. 

Czytaj także:

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w środę (23.09) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby motoryzacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beskid Hero 2020 - wyścig, który ukończą tylko najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 16:03
Zawody Beskid Hero 2020 to "niezwykły dwudniowy egzamin, który weryfikuje wszystkie umiejętności". Dwa dni jazdy w klimacie Hard Enduro, klasycznego Enduro, Cross Country, SuperEnduro i piaszczystego toru Motocross.
rozwiń zwiń