Żeglarstwo. Celebrowanie świętego spokoju

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:00
Aleksander Szafrański żegluje odkąd skończył 7 lat. - Mam na to dowód w postaci dyplomu dla najmłodszego urzestnika regat - śmieje się podróżnik i podpowiada, co robić, żeby pójśc w jego ślady.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

- Tak naprawdę to wystarczy zacząć tę przygodę i krok po kroku zmierzać do celu, czyli do tego żeby samemy wypłynąć na wodę - śmieje się rozmówca Oliwii Krettek.

Posłuchaj
09:00 CZWÓRKA Czat Czworki - zeglowanie 12.05.2021.mp3 Żeglarstwo - przygoda na lato czy pasja na życie? (Czat Czwórki/Czwórka) 

Sprawdź
frisbee 1200.jpg
Freestyle frisbee. "W tym sporcie można się zatracić"

Obecnie, żeby zdobyć patent żeglarza, należy mieć ukończone 14 lat. Natomiast pod okiem dorosłego opiekuna pływa się do osiemnastki. - Kurs szkoleniowy, w zależności od tego, kto go organizuje - trwa od tygodnia do dwóch. Po zakończeniu go i zdaniu egzaminu można pływać także po morzu, ale tylko do dwóch mil od brzegu - tłumaczy Aleksander Szafrański.

Posłuchaj także:


Sprawdź
Shutterstock Wspinaczka sportowa 1200F.jpg
Wspinaczka sportowa - jak zacząć przygodę z tym sportem?

Najdłuższy rejs, w którym uczestniczył gość Czwórki trwał półtora miesiąca. Ale co roku wypływa na tygodniowe wyprawy, które pozwalają mu oderwać się od świata. - W żeglowaniu lubię wszystko, chociaż najbardziej mnie kręci wyzwanie - opowiada Aleksander Szafrański. - W zeszłym roku, w pandemii, wyruszyłem sam w taki rejs. Obyło się bez kryzysów i bez chwil zwątpienia. Płynąłem i miałem świety spokój - podsumowuje żeglarz.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Oliwia Krettek

Data emisji: 12.05.2021

Godzina emisji: 16.15

kul

Czytaj także

Rekonstrukcje historyczne. Skąd wzięła się moda na "zabawę" w historię?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 18:00
Za nami Grunwald, przed nami Bitwa Warszawska. Pomiędzy - gdyby nie koronawirus - większe i mniejsze średniowieczne jarmarki oraz turnieje rycerskie. Czy rekonstrukcje historyczne to nowa polska specjalność?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karty z Pokémonami - kiedyś moda, dziś sposób na zdobycie fortuny?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 19:55
Na karty z Pokémonami z sentymentem patrzą dziś osoby, urodzone na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Niektórzy w tych pamiątkach widzą także niezłą inwestycję, bo unikatowe okazy warte są dziś nawet kilka tysięcy złotych. 
rozwiń zwiń