Czy student może liczyć na wsparcie uczelni?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 15:40
Po długiej przerwie rozpoczyna się stacjonarny rok akademicki. Powrót na uczelnie, chociaż wyczekiwany przez wielu, wcale nie musi być łatwy. W najbliższej audycji wraz z psychologiem Aliną Czapigą sprawdzimy jakiego wsparcia mogą potrzebować żacy i czy uczelnie mogą im w tym pomóc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Antonio Guillem

młodzi ludzie studenci zabawa akademik przyjaźn shutter 1200 DisobeyArt.jpg
Lokum dla studenta - co wybrać?

Studenci wracają na uczelnie. Na wielu z nich działają poradnie psychologiczne, które w czasie pandemii odnotowały wzmożone zapotrzebowanie na wsparcie psychiczne. W poniedziałkowe popołudnie sprawdzimy jak działają takie centra uczelniane i kto może z nich korzystać.

Sprawdź także:


W audycji również opowiemy czym zajmują się młodzi artyści, którzy będą reprezentować Polskę w XVIII​ Konkursie ​Chopinowskim. Dowiemy się co robią kiedy nie ćwiczą na fortepianie. Czy zdarza im się słuchać metalu albo hip-hopu i czy wyobrażają sobie swoje życie bez fortepianu.


***

Na audycję "Czat Czwórki" w poniedziałek(4.10) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan.

aw

Czytaj także

Jak nauczyć się chińskiego? Systematycznie i cierpliwie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 19:10
Przystępując do nauki języka chińskiego należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. - Osobom, które uczą się chińskiego powtarzam, że jest to hobby na całe życie - mówi Marta Ogarek z Instytutu Konfucjusza w Krakowie. - Osobom niecierpliwym nastawionym na efekt, polecam język chiński jako trening ćwiczenia cierpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bornholm - słońce, szum fal. "Enklawa dla miłośników świętego spokoju"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 12:00
Bornholm to unikalna duńska wyspa nazywana przez wielu perłą Bałtyku. Sami Duńczycy mają do niej... dalej niż Polacy. - To przepiękne miejsce, do którego warto wybrać się na weekend, albo choćby na jednodniową wycieczkę - przekonywała prowadząca audycję Martyna Matwiejuk.
rozwiń zwiń