Rowerem w Polskę i w świat. Dokąd się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 18:58
- Jeśli chcemy się wybrać całą rodziną, wraz z dziećmi, polecam Dolinę Baryczy, nieopodal Wrocławia. Podlasie jest również bardzo różnorodne z mnóstwem atrakcji - opowiadała Agnieszka Jędrzejak z Rowelove.
Audio
  • Dokąd wybrać się na rower z rodziną lub samemu i dlaczego warto spędzać czas na jednośladach? (4. bieg/Czwórka)
Piotr Galus i jego goście
Piotr Galus i jego gościeFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Jak podkreślała, w Polsce znajdą się rowerowe trasy dla wszystkich, o różnym stopniu trudności. - Ktoś bardziej wymagający może skusić się na przejazd szlakiem Green Velo, który ma ponad 2 tys. km – mówi Agnieszka Jędrzejak. - Dla zaawansowanych polecam Szlak Orlich Gniazd, i trasy w południowej części kraju, na przykład Szczawnicę, czy Krynicę Górską.

Jak przygotować się do takiej wyprawy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także m.in. o Bike Jamboree. To sztafeta dookoła świata, podzielona na 34 etapy. W każdym z nich udział bierze czterech uczestników z Polski i harcerze, bądź wolontariusze, którzy im pomagają. W audycji rozmawialiśmy także m.in. o człowieku, który w latach 30. ubiegłego stulecia samotnie pokonał Afrykę, czyli Kazimierzu Nowaku, a Piotr Truszkowski polecał muzykę, której warto słuchać podczas jogi. Mówiliśmy też o fitnessie na ośmiu kółkach, czyli dlaczego warto jeździć na rolkach, a Karina Terzoni zapraszała na bezpłatne treningi w plenerze >>>

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Agnieszka Jędrzejak (Rowelove), Marcin Daukiewicz i Karolina Dudzik (Bike Jamboree)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 15.15

kd

Czytaj także

Jak poprawić kondycję przed wyjazdem w góry?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 10:28
Na wspólne rozpoczęcie lata serwujemy rozciąganie i odpowiedni trening, który przygotuje do chodzenia po górach. Który trening wybrać: cardio, czyli zwiększający wydolność organizmu, czy ten wzmacniający - głównie mięśnie ud, łydek i grzbietu, które intensywnie pracują podczas wspinaczki?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje 2018. Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:00
- Jeśli dwutygodniowy urlop jest jednym z kilku w roku, to wystarczający okres, by wypocząć - mówiły Anna Gradkowska i Ewa Borodo-Jaskólska, ekspertki Ośrodka Psychoterapii W Relacji. - Jeśli to jedyny urlop, trzeba się liczyć z tym, że pierwsze dni po prostu będziemy odpoczywać, nie robiąc nic.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
rozwiń zwiń