Wesele w pandemii. Najbardziej ryzykowna impreza roku?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 18:30
- Z rozmów z naszymi klientami wynika, że limit 150 osób na weselu w żadnym przypadku nie zostanie przekroczony. W największej uroczystości, którą przygotujemy w tym roku, najprawdopodobniej weźmie udział 70 gości - mówi Karolina Ostachowicz z jednej z agencji ślubnych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Ivan Zelenin/Shutterstock.com

Zdecydowana większość uroczystości zaplanowanych od marca została przełożona, śluby międzynarodowe zostały odwołane Karolina Ostachowicz

Gość Czwórki przyznaje także, że w związku z koronawirusem agencje ślubne muszą działać elastycznie, żeby dostosować się do nowych wymogów. - Niektóre pary są bardzo zdyscyplinowane i planują uroczystości z zachowaniem rygoru sanitarnego, ale są też tacy młodzi i takie miejsca, którzy w ogóle o to nie dbają - przyznaje Ostachowicz. 

Posłuchaj
17:03 [CZWORKA]Czat Czworki 3 sierpień 2020 wesela.mp3 Jak przygotować ślub i wesele w czasie pandemii? (Czat Czwórki/Czwórka) 

Najnowsze badania epidemiologiczne jasno pokazują, że wesela są najbardziej ryzykowne ze wszystkich imprez, które można teraz organizować dr hab. Ernest Kuchar

Nie powinno zatem dziwić to, że obecnie główne ogniska pandemii to imprezy weselne. Lekarze co prawda nie odradzają ślubów, ale wesela jako skupiska osób, niekontaktujących się na co dzień ze sobą, z różnych części kraju, już tak. - Kontakt z drugim człowiekiem na imprezie weselnej jest długi i nawet jeśli na początku odbywa się z zachowaniem dystansu, to wraz z upływem czasu i kolejnymi toastami, zaczyna się luzować - mówi dr hab. Ernest Kuchar. - Na weselach ryzyko zarażenia jest dużo większe niż w galeriach handlowych, i to nawet jeśli ktoś spędza w nich cały dzień - dodaje. 

Czytaj także:

Według obecnych wytycznych wesele można zorganizować dla maksymalnie 150 gości. Niewykluczone jednak, że już wkrótce pojawią się nowe regulacje, m.in. rejestracja wesel. Na podstawie nowych przepisów służby będą mogły skontrolować, czy uczestniczy w nich tyle osób, ile zgłosił organizator.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Karolina Ostachowicz (Agencja Ślubna Gamour Event), dr hab. Ernest Kuchar (Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant Lux Med)

Data emisji: 03.08.2020

Godz. emisji: 15.07

kul

Czytaj także

Student w czasie epidemii. Jak sobie radzi?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:32
W Polsce uczy się ponad milion studentów. Na czas pandemii zajęcia zostały przeniesione do trybu zdalnego, inne zawieszone. Niezależne Zrzeszenie Studentów przygotowało raport dot. sytuacji studentów w czasie epidemii koronawirusa. Sprawdziliśmy, z czym żacy mają problemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak będzie wyglądał rynek pracy po pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 20:11
Choć nadal 3/4 firm funkcjonuje bez problemów, ofert pracy jest coraz mniej. Na skutek pandemii i zamrożenia gospodarki według danych resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zatrudnienie straci 1,5 miliona pracowników.
rozwiń zwiń