Sprzątanie świata - sprawdź, jak to robią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 15:00
Zaprosimy na rozmowę z założycielem platformy eco-crowfoundingowej, i sprawdzimy, co słychać na popularnych portalach społecznościowych.
Rozmowa w internecieZdj. ilustracyjne
Rozmowa w internecie/Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

Program rozpoczniemy od spotkania z pomysłodawcą i założycielem popularnej platformy eco-crowfoundingowej. Gościem będzie Przemysław Pyziel, który stworzył Planet Heroes. Za pośrednictwem tego serwisu internauci mogą wspierać akcje sprzątania śmieci. Założenia przedsięwzięcia są proste: użytkownicy zakładają na platformie projekt, w ramach którego posprzątali śmieci z określonego terenu naturalnego, co potwierdzają załączone zdjęcia. Zweryfikowany i opublikowany na platformie projekt staje się publiczną zbiórką, dzięki czemu inni użytkownicy mogą nagrodzić autora zbiórki dotacją finansową.

W ostatnim czasie w Polsce powstaje mnóstwo akcji mających wspierać działania proekologiczne. - Ludzie śmiecą, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak jest to niebezpieczne dla nich i dla planety, dlatego tak ważna jest edukacja - podkreślał w rozmowie z Czwórką Grzegorz Mikosza z Fundacji Nasza Ziemia, główny koordynator akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jak opowiadał, oprócz starych paragonów, butelek, pudełek i innych opakowań wolontariusze znajdują wyrzucone opony, ale także duży sprzęt, jak zepsute pralki i lodówki. - W głowach ludzi nie zachodzi korelacja między tym, że wyrzucają śmieci i przez to stwarzają zagrożenie dla siebie i dla natury - podkreślał.

W drugiej części programu, po godz. 18.00 zaprosimy na cykl "Scrolluj dalej". Tradycyjnie będzie to przegląd mediów społecznościowych i tego, czym aktualnie żyje internet. 

Nowa bezpłatna aplikacja Czwórki jest dostępna! SPRAWDŹ TUTAJ <<<

Zaprosimy także na serwisy: muzyczny i kulturalny. 

***

Na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" zapraszamy we wtorek (07.02) po godz. 17.00. Program poprowadzi Mateusz Kulik. 

kd

Czytaj także

Black Friday online - jak robić bezpieczne zakupy w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 11:45
Wielkimi krokami zbliża się Black Friday i zakupowy szał. Od wielu lat coraz chętniej zakupów dokonujemy w sieci. Podpowiadamy, jak rozsądnie i rozważnie robić zakupy w internecie i nie dać się oszukać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seniorzy w mediach społecznościowych. Kim są granfluencerzy?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 13:47
Granfluencerzy to ludzie w wieku 60+, którzy podbijają internet. Osoby takie jak "The Spanish King", a w Polsce "Mądra Babcia czy Jan Adamski, gromadzą po kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów i przez lata z powodzeniem prowadzą strony w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń