PL Music Video Awards. "Oceniamy siłę przekazu"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 15:50
PL Music Video Awards to konkurs mający na celu wyłonienie najlepszych polskich twórców wideoklipów, ale nie tylko. W programie m.in. projekcje teledysków w kinach studyjnych, spotkania z twórcami, debaty filmowców i muzyków.
Audio
  • PL Music Video Awards. W Łodzi ocenią najlepsze polskie wideoklipy (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Maxim Tarasyugin/Shutterstock

- Teledysk jest taką formą filmową, która spełnia funkcję służebną wobec piosenki - mówił Wojciech Augustyniak pomysłodawca konkursu, założyciel Szkoły Teledysku i Fundacji Plaster. - Muzycy zamawiają je u filmowców, chcąc stworzyć wizualną ilustrację dobrze oddającą klimat utworu. Dlatego teledyski różnią się od siebie. Inny klip będzie miała artystka popowa, inny zostanie stworzony dla zespołu, który gra muzykę alternatywną - wyjaśniał gość Czwórki.

Teledysk do "Is not Paris" rosyjskiego zespołu Leningrad wygrał nagrodę w konkursie głównym Berlin Music Video Awards 2018:

- Dobry teledysk nie musi mieć scenariusza. Często historia nie mieści się w kilkuminutowym klipie. Tu chodzi o ten magiczny moment. Coś, co sprawia, że dzięki stronie wizualnej piosenka nabiera nowej wartości - przekonywał. 

Czy Polacy robią dobre teledyski? Jakie trendy są obecne w świecie klipów muzycznych? Jak wyglądają te, które "klikają" się najlepiej i czy ludzie w ogóle chcą je oglądać? Czy jest coś takiego, jak mainstreamowe teledyski? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Wojciech Augustyniak (pomysłodawca imprezy, założyciel Szkoły Teledysku i Fundacji Plaster)

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/kd

Czytaj także

M.I.A.: nie gdybam, tylko działam

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:20
- Jeszcze pięć lat temu mówiono, że jestem terrorystką, teraz czynią ze mnie gwiazdę, która ma milionowe zasięgi. Sama siebie pytam: jak to się stało? - mówi wokalistka, kompozytorka i producentka M.I.A. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rihanna bez filtra. Czy Peter Berg odważy się ją obnażyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:00
- To artystka, która totalnie wierzy w to, co robi. Wie, czego chce i nieprzypadkowo zdobyła wyjątkową pozycję w świecie sztuk wszelakich. Nic dziwnego, że ludzie chcą o niej robić filmy - mówi dziennikarz muzyczny Marcin Kusy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Różnorodność i powrót do korzeni na Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
"Wschód Kultury/Inny Wymiar" opowiada historię Podlasia. O żyjącej obok siebie mieszance kultur. Organizatorzy robią to poprzez muzykę, sztukę, film, społeczności, teatr i modę - na te segmenty została podzielona tegoroczna odsłona imprezy.
rozwiń zwiń