Grzegorz Hyży: jestem ciekawski, głodny nowych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 11:30
- "Król nocy" zapowiada moją trzecią płytę. Są tacy, którzy twierdzą, że sporo ryzykuję z nowym brzmieniem, ale już taki jestem. Mam potrzebę odkrywania nowych lądów - mówi Grzegorz Hyży.
Grzegorz Hyży
Grzegorz Hyży Foto: Sony Music Entertainment Poland/Ewelina Kula/Krzywkowski Management

Posłuchaj
52:22 2020_11_27 19_07_31_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Grzegorz Hyży o pracy nad nową płytą (Będzie głośno!/Czwórka)

 

Z "Królem nocy" płynę w nowym kierunku. Opuszczam strefę muzycznego komfortu Grzegorz Hyży

Na potrzeby nowego albumu artysta powołał team składający się z Daniela Walczaka i Michała "Foxa" Króla. W pierwszym utworze producenci sięgnęli po "ejtisowe" brzmienia. - "Król nocy" flirtuje z latami 80. I takie mogą być pierwsze skojarzenia. Ale naszym założeniem było zrobienie piosenki w nowoczesnym stylu. Zależało mi, żeby przywołać energię tamtej dekady, ale nie, żeby zrobić numer w stylu retro - wspomina gość Czwórki i dodaje: "Większość dźwięków nagrywaliśmy na urządzeniach cyfrowych, ale zdarzyło się też korzystać z kilku analogów". 

Grzegorz Hyży - Król nocy (Official Video) / Grzegorz Hyży

Jestem nocnym markiem, po zmroku najlepiej pisze mi się teksty i melodie piosenek Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży z teamem producenckim od pierwszego spotkania złapali doskonałe "flow", dzięki czemu łatwo było o spójną koncepcję i kierunek, w którym chcą podążać, tworząc nowe utwory. - Nie chcę składać żadnych deklaracji, że nowa płyta będzie "taka i taka". Wiele rzeczy mamy jeszcze w trybie roboczym i nie chce wybiegać przed szereg, nie chcę nas blokować przed dalszymi eksperymentami - wyjaśnia rozmówca Damiana Sikorskiego. - My po prostu pracujemy nad nową płytą i w tej chwili ten proces twórczy cieszy mnie najbardziej - podsumowuje Grzegorz Hyży.

Najważniejsze momenty "Momentów" Grzegorza Hyżego / Polskie Radio


W pierwszej godzinie "Będzie głośno" spotkaliśmy się z Basią Dratwińską - studentką wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, która współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę "Naprawdę" - POSŁUCHAJ >>>


Grzegorz Hyży i Damian Sikorski w studiu Czwórki Grzegorz Hyży i Damian Sikorski w studiu Czwórki

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Grzegorz Hyży

Data emisji: 27.11.2020

Godzina emisji: 19.20

kul

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń