W zdrowym ciele, zdrowy duch. Aktywność fizyczna Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 11:20
Odzyskanie przez Polskę niepodległości było szansą, ale też wielkim wyzwaniem - odbudowy domagały się wszystkie dziedziny życia.
Ilustracja zamieszczona w książce Gimnastyka: jj znaczenie i sposoby zastosowania. Poradnik dla wszystkich (1889) autorstwa Josefa Grnfelda (1840-1910)
Ilustracja zamieszczona w książce "Gimnastyka: jéj znaczenie i sposoby zastosowania. Poradnik dla wszystkich" (1889) autorstwa Josefa Grünfelda (1840-1910)Foto: polona.pl/domena puibliczna

Sprawdź także
średniowiecze festiwal rekonstrukcja 1200.jpg
Średniowiecze. "Epoka jak róża w zimowym ogrodzie"

Nie brakowało pomysłów i zapału - od listopada 1918 roku w ciągu kilku miesięcy powstało wiele instytucji II Rzeczypospolitej, wśród nich Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich. O dyscyplinach, w których Polacy wiedli prym na międzynarodowych arenach oraz o działalności Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, pionierskiej organizacji wychowania fizycznego, porozmawiamy z Marzeną Jaworską z Muzeum Sportu.

Posłuchaj także:


Kolejnym rycerzem w galerii "Ludzi z żelaza" będzie uczestnik krucjat Tankred z Hauteville.

***

Na audycję z cyklu "Zaklinacze czasu" w sobotę (14.11) po godz. 14.05 zaprasza Jakub Jamrozek

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Folklor przez wieki - od chłopów pańszczyźnianych po współczesność Urzecza

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 00:00
- Historii buntów chłopskich i tego, jak stawiali oni opór pańszczyźnie nie powstydziłby się w swoich filmach sam Quentin Tarantino. Właściwie mógłby tylko zastanawiać się, kogo obsadzić w głównej roli - mówił dr Michał Rauszer, antropolog z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Warszawy do Wiednia? Jak kolej przemierzała polskie ziemie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 10:44
14 czerwca 1845 roku otwarto pierwszy odcinek Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Droga żelazna wiodła z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Parowozy budziły popłoch wśród okolicznych mieszkańców - obawiano się, że kury nie będą się niosły, a krowy dawały mleka. 
rozwiń zwiń