Tatuaż artystyczny. Wyraź siebie raz na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 14:07
- Ludzie przestają postrzegać tatuaż jako coś złego. Doceniają długie godziny pracy i fakt, że stworzono dzieło unikatowe, coś wyjątkowego - mówił w Czwórce Patryk Chybowski.
Audio
  • Patryk Chybowski opowiada o sztuce tatuowania i zdradza kulisy swojej pracy (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Lubelski Dom Słów - jak dom kultury wpływa na życie okolicznych mieszkańców (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Dagmara Bąk o aktorstwie, pomysłach na życie i planach na przyszłość (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Jeśli decydujemy się na tatuaż, warto z rozmysłem wybierać salon, w którym chcemy go wykonać. Ta ozdoba pozostanie z nami bowiem najczęściej do końca życia.
Jeśli decydujemy się na tatuaż, warto z rozmysłem wybierać salon, w którym chcemy go wykonać. Ta ozdoba pozostanie z nami bowiem najczęściej do końca życia.Foto: Glow Images/East News

Patryk Chybowski i jego prace/fot. Czwórka Patryk Chybowski i jego prace/fot. Czwórka

Gość Czwórki podkreślał jednak, że powoli zaczyna powracać moda na tatuaże "oldschoolowe". - "Kocham Aśkę" zdarza się bardzo rzadko, ale na przykład znak kotwicy stał się już pewnym kanonem. Taka symbolika nie umiera nigdy - dodał artysta.

Chybowski opowiadał także o tym, jacy ludzie decydują się na tatuaże i jakie motywy nimi kierują. Mówił o tatuażach wykonanych i niewykonanych, ale też tych stworzonych "na próbę". Tłumaczył, dlaczego nie podpisuje się pod swoimi pracami, ale opowiadał też, jak czuje się ze świadomością, że "gdzieś" na czyimś ciele już zawsze będzie funkcjonowała jego praca, jego"odcisk dłoni". W Czwórce podkreślaliśmy także, że tatuaż to pamiątka, która zostaje z nami do końca życia dlatego warto przemyśleć wybór wzoru i nie decydować się pochopnie.

W drugiej części audycji rozmawialiśmy z aktorką Dagmarą Bąk, która na koncie ma m.in. jedną z głównych ról w filmie "Kop Głębiej" Konrada Szołajskiego oraz w serialu "Wataha" w reż. Michała Gazdy i Kasi Adamik. Współpracuje z takimi teatrami jak Sztuka na wynos, Teatr MeSt, Ekipa, Trzyrzecze oraz Teatr Małego Widza. Odwiedziliśmy także wyjątkowe miejsce - Dom Słów w Lublinie

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadząca: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Przygotowała: Dominika Klimek

Goście: Patryk Chybowski (tatuator, studio Black Star), Dagmara Bąk (aktorka)

Data emisji: 7.08.2016

Godzina emisji: 12.05

kd/mc

Czytaj także

Marcin Kwaśny: żeby dobrze grać, trzeba zaistnieć w swojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 11:40
- Każdy młody artysta powinien być uparty w dążeniu do celu, jeśli to, co robi jest jego prawdziwą pasją - przekonuje aktor Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Gotz. Aktor prawie idealny i bardzo pracowity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 16:25
- Teatr był w moim życiu od dziecka, ale po drodze zafascynowało mnie także śpiewanie. Pod koniec studiów w tej roli zadebiutowałem w krakowskiej Piwnicy pod Baranami i zostałem zaproszony do zespołu - opowiada Artur Gotz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
rozwiń zwiń