X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Maluga i chór VRC: niemożliwe nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 13:50
- Nie boimy się wyzwań. W ramach jednego z projektów członkowie chóru rozstawieni byli w trzech budynkach, na dwóch piętrach, a ja dyrygowałam stojąc na podnośniku na środku dziedzińca - opowiada Joanna Maluga, dyrygentka i współzałożycielka chóru VRC.
Audio
  • Joanna Maluga o chórze VRC, koncertach i najbardziej spektakularnych realizacjach (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Joanna Maluga i chór VRC - prawykonanie Graffiti Eunho Changa
Joanna Maluga i chór VRC - prawykonanie "Graffiti" Eunho ChangaFoto: Radek Orzeł

Chór VRC istnieje od 2009 roku. Zespół ma w repertuarze utwory renesansowe i współczesne, także takie, napisane specjalnie z myślą o nim. - Od samego początku wiedziałam, że muzyka współczesna jest mi przeznaczona, ale razem z członkami zespołu doszliśmy do wniosku, że dla oczyszczenia atmosfery, dla powrotu do ładu i pięknej emisji, będziemy sięgać do muzyki dawnej. Traktujemy ją jak lekarstwo - opowiada gość Czwórki.

Joanna Maluga Mówi się, że chór jest lustrem tego, kim jest dyrygent. O mój zespół walczę jak lwica, a oni dają mi siłę i odwagę

Chór bierze udział w festiwalach oraz konkursach, współpracuje też z wieloma instytucjami. - To są relacje w dużej mierze oparte na kompromisach więc nawet jeśli w pierwszej chwili wydaje nam się, że dana propozycja jest nierealna, że nie uda nam się sprostać wymaganiom, to potem pochylamy się nad pomysłem i tworzymy wariację na jego temat - śmieje się Maluga.

Gość Czwórki opowiada o najbardziej spektakularnych realizacjach w dorobku VRC oraz o najbardziej niesamowitych historiach chórzystów. Jak się okazuje w składzie zespołu - oprócz wykształconych muzyków - są także weterynarze, informatycy, bibliotekarze oraz dyrektorzy.   

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Gość: Joanna Maluga (dyrygent, twórczyni chóru VRC)

Data emisji: 13.08.2017

Godzina emisji: 12:15

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Steczkowski: eksperymentów muzycznych nie trzeba się bać

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 15:20
- Jeżeli muzycy wychodzą na scenę niedogadani co do tego, co będą grać, to wcale nie znaczy, że będziemy mieć do czynienia z jakąś straszną muzyką - przekonuje Marcin Steczkowski, jeden z bohaterów festiwalu "Przenikania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Sawicka. O odwadze i potędze improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:38
Julia Maria Sawicka jest wokalistką i pianistką obdarzoną niezwykle zmysłowym głosem, którym z wielką pasją wyśpiewuje jazz.
rozwiń zwiń