X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śniadanie na trawie. Kolacja w kinie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 19:36
Śniadanie sportretowane przez francuskiego malarza Édouarda Maneta skończyło się skandalem i oburzeniem. "Śniadanie na trawie" to obraz, który uchodził za jedno z najbardziej kontrowersyjnych dzieł XIX wieku.
Fragment obrazu Śniadanie na trawie douarda Maneta (1863)
Fragment obrazu "Śniadanie na trawie" Édouarda Maneta (1863)Foto: Édouard Manet [domena publiczna], Wikimedia Commons

Scena ukazana na płótnie Maneta rozgrywała się w jednym z paryskich lasków. Co jedzono podczas pamiętnego posiłku? O tym opowie Anna Owsiany, malarka i edukatorka z Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.

Zajrzymy także na "Śniadanie na trawie" do Torunia. Co roku trawnik "wyrasta" w centralnej części miasta Kopernika. Tym razem śniadanie na zielonym dywanie będzie można zjeść na Bulwarze Filadelfijskim.

Po nim zaprosimy naszych słuchaczy na filmową kolację inspirowaną filmem "Uczta Babette". Będzie ją można zjeść podczas festiwalu Podlasie Slow Fest w Supraślu, który wystartuje w lipcu. Czy w małej miejscowości na Podlasiu szefom kuchni uda się odtworzyć klimat niezwykłej, tytułowej uczty? I czy tak samo mocno zadziała na gości? Znamy już program kulinarnej części festiwalu. Opowie o nim Jakub Gutek.

***

Na "Sztukę jedzenia" w niedzielę (4.06) w godzinach od 15.05 do 16.00 zaprasza jak zwykle Beata Kwiatkowska.

jsz/zi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W kinie Jarmuscha jedzenie to przekaźnik

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 17:16
- I to nie tylko stanów emocjonalnych. Może być także przyczynkiem do jakiejś dyskusji - mówi krytyczka filmowa Madga Maksimiuk. Na srebrnych ekranach premiera "Patersona", nowego filmu Jima Jarmuscha, a w "Sztuce jedzenia" sprawdzamy wątki kulinarne w twórczości reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcie ze smakiem: jedzenie może być patriotyczne?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 17:30
Ostatnio zwiększyło się zainteresowanie polskich konsumentów lokalnymi produktami spożywczymi. Jednocześnie w jadłospisie Polaków dominuje kuchnia włoska, francuska i japońska. A jaka jest nowoczesna kuchnia polska? I czym się przejawia kulinarny patriotyzm? 
rozwiń zwiń