Grzybobranie im. Johna Cage'a. Spotkania kultury w rytmie natury

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:48
Grzybobranie to plenerowe wydarzenie inspirowane życiem i strategiami twórczymi Johna Cage'a - artysty blisko przyrody i jej wewnętrznego rytmu, który swoją twórczość podporządkował zasadom jej funkcjonowania.
Audio
  • Odnaleźć las. Weź to, co na miejscu, telefon zostaw w domu (Sztuka jedzenia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay

miód1200.jpg
"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

- Grzybobranie im. Johna Cage'a wchodzi w zakres działań performatywnych. Pokazuję wykreowaną rzeczywistość, w którą odbiorca może wejść tak, jak chce - mówiła współtwórczyni projektu Monika Kucia.

- Wydarzenie ma charakter interaktywny. Chodzi o wymianę pomiędzy nadawcą a odbiorcą, chcemy znieść te granice. Z biernego obserwatora nagle stajesz się uczestnikiem - opowiadała artystka. 

Spotkanie jest na pograniczu spektaklu, wydarzeń artystycznych i zawsze oscyluje wokół jedzenia. W jaki sposób? O tym mówiliśmy w "Sztuce jedzenia". Wyjaśnialiśmy też, jak "artystyczne grzybobranie" różni się od tego, które znamy? Czy chodzi w nim o grzyby i co wspólnego ma z tym wszystkim John Cage. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sztuka jedzenia

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Gość: Monika Kucia (artystka, wzięła udział w projekcie "Grzybobranie im. Johna Cage'a"), Maciej Markowski (pomysłodawca i organizator "Grzybobrania")

Data emisji: 2.09.2018

Godzina emisji: 15.11

ac/kul

Czytaj także

Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tchnienia" - cztery dni w Bieszczadach poświęcone kulturze i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:25
Pod koniec sierpia w Baligrodzie odbędzie się niezwykły festiwal. W zapierających dech okolicznościach przyrody będziemy mogli spotkać się z muzyką, sztuką i kulturą. 
rozwiń zwiń