Konstanty Usenko o kontrkulturze muzycznej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 08:00
Muzyk i pisarz Konstanty Usenko mówił m.in. o tym, czym jest dziś "mainstream" w świecie rosyjskiego hip-hopu. - Złote łańcuchy, bardzo duże pieniądze, bounce, i cała kultura blokowa - mówił gość Czwórki. - W tamtejszej telewizji wciąż królują jednak nieśniertelne gwiazdy z lat 70. ubiegłego stulecia.
Audio
  • Konstanty Usenko o książce "Buszujący w barszczu" i rosyjskim hip-hopie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Scena niezależna w Rosji od lat prężnie się rozwija. Czy artyści powielają wzorce z Zachodu, czy tworzą własny język? (zdj. ilustracyjne)
Scena niezależna w Rosji od lat prężnie się rozwija. Czy artyści powielają wzorce z Zachodu, czy tworzą własny język? (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Maxim Apryatin

A jak wygląda rosyjski przemysł hip-hopowy od kuchni? O tym także rozmawialiśmy w Czwórce. Gość opowiadał o swojej książce "Buszujący w barszczu" i o projekcie Mix Radzieckiej Zabawki. Zdradzał też szczegóły muzycznych wydarzeń podczas festiwalu Sputnik, w ramach którego wystąpią młody alternatywny duet rosyjsko-izraelski "My”, polska grupa kiRk, oscylująca na styku muzyki elektronicznej i akustycznej i DVJ Cyklodol 87, czyli właśnie Konstanty Usenko.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji "Pierwsze słyszę", 31.10.2017, w której wybrzmiało sporo rosyjskiego hip-hopu ZOBACZ PLAYLISTĘ <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście: Konstanty Usenko (muzyk, dziennikarz i pisarz)

Data emisji: 31.10.2017

Godzina emisji: 8.14

kd/ac


Czytaj także

Nie taka Rosja straszna, jak ją malują

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 08:00
- To nie prawda, że w Rosji mundurowi ciągle wymuszają łapówki, a drogi wszędzie są złe - mówi Jakub Rybicki, który przejechał zamarznięte jezioro Bajkał na rowerze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yuuki: Islandia to mój drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 17:40
Yuuki, czyli Kasia Wypchło, to wokalistka, która dała się poznać słuchaczom Czwórki poprzez charakterystyczne dla niej, elektroniczne i gitarowe brzmienia. W "Pasjonautach" opowiada o swojej miłości do Islandii. - Pierwszy raz pojechałam tam w nostalgicznym nastroju, który scalił się z energią tego miejsca - wspomina artystka.
rozwiń zwiń