X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Silence And Dynamism" - wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:00
- Reżyser dał się poznać dziennikarzom i zgromadzonym obserwatorom sztuki jako wielki, interdyscyplinarny artysta - mówiła Beata Kwiatkowska, dziennikarka Czwórki.
Audio
  • "Silence And Dynamism" - wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu (Hrapkowidz/Czwórka)
Silence And Dynamism - wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu
"Silence And Dynamism" - wystawa prac Davida Lyncha w ToruniuFoto: czwórka

Realizowana w ramach 25. edycji Camerimage Festival wystawa to unikalna na skalę europejską, przekrojowa prezentacja dorobku artystycznego Davida Lyncha - wybitnego twórcy kina, telewizji i sztuk plastycznych. Artysta był gościem specjalnym 25. edycji festiwalu i wziął udział w wernisażu wystawy, która odbyła się 12 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu. Na wystawie była obecna dziennikarka Czwórki Beata Kwiatkowska, która miała okazję porozmawiać z kultowym twórcą.

Reżyser w taki sposób opowiadał o swojej pracy. - Lubię mieć pomysły, idee, które podpowiadają mi z jakiego medium skorzystać. Najpierw byłem malarzem, potem zacząłem malować filmy, a na końcu je tworzyć. Zająłem się też fotografią i innymi dziedzinami sztuki, które z kolei wynikały z moich wcześniejszych doświadczeń z filmem - opowiadał. 

- Kiedy przychodzi do mnie pomysł to zaczynam go sobie wyobrażać i wraz z tym obrazem przychodzi określony nastrój. Myślę o każdym jego aspekcie - to wszystko wynika z pierwotnej koncepcji, na którą składa się wiele elementów - wyjaśniał.

Co na temat sztuki współczesnej sądzi David Lynch? Jakie miejsce w jego projektach zajmuje muzyka? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Beaty Kwiatkowskiej z reżyserem. 

Wystawę "David Lynch. Silence And Dynamism" można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu do 18 lutego.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 19.11.2017

Godzina emisji: 14.09

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość zaginająca czasoprzestrzeń, czyli "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 11:39
- Film jest o miłości, pamięci, ale podskórnie także o strachu przed wojną - mówi w audycji "Stacja Kultura" reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Wolna. Sztuka, która uzależnia jak cukier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 15:00
Obrazy z kostek cukru, instalacje z rozsypanych, kolorowych drażetek, przestrzenne formy z cukierków na wagę - to słodki wymiar sztuki Martyny Wolny. - Moje obrazy można oglądać, dotykać, wąchać i smakować - przekonuje artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak smakuje kino Davida Lyncha?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 18:00
- W latach 70., czasach kiedy David Lynch był początkującym filmowcem, codziennie odwiedzał tę samą, typowo amerykańską restaurację serwującą hamburgery, frytki i kawę. To tam rodziły się pierwsze pomysły na filmy - opowiadała Małgorzata Steciak, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inny TransAtlantyk" - sztuka kinetyczna i op-art

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:29
- Prace zebrane na wystawie oddają się widzowi we władanie. Obserwując je pod różnymi kątami widzimy ruch, czyli to o to chodziło artystom, których prace wybraliśmy - wyjaśniał Marcel Andino Velez.
rozwiń zwiń