Moto Doradca: planujesz wymianę auta? Rób to rozważnie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 12:59
Zbliża się wiosna, czyli czas, kiedy wielu z nas decyduje się na zmiany. Jeśli jedną z nich jest decyzja o sprzedaży starego auta, warto wcześniej przyjrzeć się trendom na rynku motoryzacyjnym.
Audio
  • Moto Doradca radzi jak nie stracić na sprzedaży i kupnie samochodu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

pieniadze internet komputer 1200.jpg
Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

- Wiosna to okres, w którym rynek motoryzacyjny się napędza. Coraz więcej osób myśli o tym, żeby sprzedać samochód. Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób wygląda jego dynamika, trzeba dokładnie skalkulować koszty, zanim zdecydujemy się na pozbycie się starego auta - mówił Waldemar Florkowski - autor kanału "Moto Doradca".

Waldemar Florkowski Zarówno przy sprzedaży, jak i kupnie auta często towarzyszą nam emocje. W efekcie nie zwracamy uwagi na wiele detali. Musimy pamiętać, żeby przy zawieraniu transakcji zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem

W rozmowie z Kubą Marcinowiczem wyjaśniał, dlaczego sprzedaż używanego auta nie jest łatwa. - Rynek dosyć mocno się nasycił. Zwłaszcza zimą może to być wyjątkowo trudne, ponieważ w tej branży jest to okres stagnacji. Zarówno pod kątem sprzedaży aut od osób indywidualnych, jak i w komisach - tłumaczył.

Jak powinno wyglądać dobre ogłoszenie o sprzedaży auta? Jak oszacować jego wartość? Powinniśmy znaleźć pośrednika sprzedaży, czy wystarczy umieścić ogłoszenie na jednej z internetowych platform? Czy warto korzystać z wyceny rzeczoznawcy? M.in. na te pytania odpowiedział ekspert w studiu Czwórki. W audycji rozmawialiśmy także o tym, na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego samochodu i w jaki sposób wynegocjować najlepszą cenę. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Waldemar Florkowski (autor kanału "Moto Doradca")

Data emisji: 1.02.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezręczna Cisza, ludzie z kryształu, stada Pożeraczy Snów.... Marco Kubiś o koszmarach codzienności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:20
Książka Marco Kubisia "Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia" ukaże się 11 października. Z youtuberem rozmawialiśmy o starych problemach nowoczesnego społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
rozwiń zwiń