"Bramy światłości". Epicka opowieść o poszukiwaniu absolutu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:34
- Celem podróży jaką odbywa główna bohaterka opowieści jest znalezienie odpowiedzi na pytanie o emanację, niezwykłą istotę, która objawiła się na krańcu wszechświata - mówiła autorka książki Maja Lidia Kossakowska. 
Audio
  • "Bramy światłości" - archaniołowie w awanturniczej powieści drogi (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: twstringer/Pixabay

Okładka książki "Bramy Światłości" Mai Lidii Kossakowskiej Okładka książki "Bramy Światłości" Mai Lidii Kossakowskiej

- Badaczka imieniem Sereda, anielica z czysto naukowej ciekawości wybiera się na sam koniec stref, poza czas, by eksplorować tereny, na których nigdy wcześniej nie stanęła stopa żadnego świetlistego badacza. W trakcie opowieści okazuje się, z jaką potęgą mamy do czynienia - wyjaśniała w rozmowie z Anną Hardej.

Autorka zdradzała, że nie planowała napisania trzech tomów opowieści. - To miała być jedna książka, ale w trakcie pisania doszłam do wniosku, że wyprawa w poszukiwaniu absolutu nie może zamknąć się w tak krótkiej opowieści. Stworzyłam epicką sagę, bo ta historia na nią zasługuje - mówiła.

Dziennikarka Czwórki Anna Hardej, pisarka Maja Lidia Kossakowska Dziennikarka Czwórki Anna Hardej, pisarka Maja Lidia Kossakowska

Kim są bohaterowie "Bram Światłości" i dlaczego autorka nadała im cechy ludzkie? Do jakich światów trafiają? O czym opowiada trzeci tom serii i czy będzie to ostatnia książka tego uniwersum? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Anna Hardej

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 8.17

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stay Fly o swojej najnowszej książce pt. "Lunatycy"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 12:00
Żyjemy w dobie kultu sukcesu, który mierzonego już nie tylko miarą pieniędzy, ale i liczbą obserwatorów w mediach społecznościowych. O ciemnej stronie sukcesu opowiada najnowsza książka Jana Favre pt. "Lunatycy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuchnia wg Alaina Ducasse'a. Przepisy słynnego kucharza wydane po polsku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:59
O jego klasie świadczą prestiżowe wyróżnienia. Trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż dwadzieścia jeden. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laura Osęka: wszystkie potrawy zmieszczą się w jednej misce

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 14:11
- Odpowiednio dobrane naczynie staje się uniwersalne i pasuje do wszystkich dań. Wykorzystałam to w mojej książce. Wszystkie potrawy podaję w tej samej misce pokazując, że to jedzenie jest na pierwszym miejscu – mówiła Laura Osęka.
rozwiń zwiń