Nadchodzi era podcastów. "Są dostępne i różnorodne"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 12:30
Z badań wynika, że podcastów regularnie słucha już co piąty polski internauta. Dlaczego audycje online zyskują tak dużą popularność? 
Audio
  • Moda na podcasty. Czego słuchają internauci? (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vagengeim

W naszym kraju podcastów najczęściej słuchają osoby przed trzydziestką, poszukujące materiałów na temat rozwoju osobistego, technologii, nauki i kultury. - Nazwę po raz pierwszy zasugerował brytyjski dziennikarz technologiczny Ben Hammersley. Miała być połączeniem słów "ipad" i "boadcast". Formuła najbardziej zbliżona jest do słuchowisk radiowych z tą różnicą, że całości można wysłuchać za pomocą plików audio dostępnych w internecie - wyjaśniała reporterka Czwórki Weronika Puszkar. 

- W Stanach największy wzrost popularności podcastów można odnotować od 2007 roku, kiedy szeroką popularność zdobyły iPhony. W Polsce ten rynek ciągle się rozwija - mówił Andrzej Tucholski, psycholog biznesu.

Jak wygląda rynek podcastów w Polsce? Kto tworzy je na własną rękę? Które podcasty cieszą się w Stanach największą popularnością? I dlaczego dają dużo więcej możliwości, niż klasyczne media? Podcastom bliżej do słuchowisk radiowych czy do bloga? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamila Dębczak

Materiał: Weronika Puszkar

Goście: Andrzej Tucholski (psycholog biznesu), Daniel Marcinkowski (twórca podcastów)

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 8.17

ac/kd

Czytaj także

Strangers Things Party. Z miłości do lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 12:30
W sieci pojawił się zwiastun 3. sezonu popularnego serialu, zaś na imprezowej mapie Polski pojawiła się informacja o czwartej odsłonie Strangers Things Party.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Militarny e-sport. "Battlefield V" i inne tytuły

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 12:06
W tym wydaniu audycji wraz z gościem Andrzejem 'Śledziu' Śledziem omawiamy najpopularniejsze gry militarne w Polsce - na scenie e-sportowej oraz poza nią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pobaw się w "Gwiezdne wojny" w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:00
Park rozrywki "Gwiezdne wojny" powstanie w połowie 2019 roku na Florydzie. - To będzie prawdziwa mekka fanów tej sagi - mówił w rozmowie z Czwórką krytyk filmowy i dziennikarz Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń