Pobaw się w "Gwiezdne wojny" w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 10:00
Park rozrywki "Gwiezdne wojny" powstanie w połowie 2019 roku na Florydzie. - To będzie prawdziwa mekka fanów tej sagi - mówił w rozmowie z Czwórką krytyk filmowy i dziennikarz Łukasz Muszyński.
Audio
  • Kalifornia. Atrakcje parków dla fanów sagi "Star Wars" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Star Wars - Darth Vader i szturmowcy
"Star Wars" - Darth Vader i szturmowcyFoto: AKKHARAT JARUSILAWONG/Shutterstock/dom. publiczna

Wśród największych atrakcji parku wymienia się wirtualny lot Sokołem Millenium oraz spotkanie z postacią Kylo Rena. Całość mieścić się będzie na obszarze ponad 56 tys. metrów kwadratowych. - Mam nadzieję, że zwiedzający poczują się częścią "Star Wars" i zatracą w tej historii - mówi w teaserze szef kreatywny Disneya Scott Trowbridge. A jak przekonuje Łukasz Muszyński, dziennikarz filmowy serwisu Filmweb.pl, ten park ma szansę stać się prawdziwą mekką dla miłośników gwiezdnej sagi. - Trzeba będzie się tam pojawić i zwiedzić te miejsca - mówił ekspert. - Już dziś widać, że wnętrza zostały odworowane bardzo dokładnie, nie brakuje tam żadnego z detali. To daje świetny przedsmak tego, co nas czeka.  

Co jeszcze czeka tam na odwiedzających? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotowała Martyna Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 8.15

kd/kul

Czytaj także

"Od zmierzchu do świtu". Film dobry... do połowy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:30
- To trochę dzika, ale też niezapomniana produkcja. Film ma kilka straszniejszych momentów, kilka fajnych dialogów i bardzo dużo krwi - ocenia krytyk i bloger Piotrek Gniewkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagraj we Frankensteina w 200-lecie jego urodzin

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:00
- Zadbaliśmy o wszystkie detale - od najmniejszej probówki po szkielet wieloryba, który wisi w jednej z sal. Dzięki temu "Frankenstein: Beyond the Time" całkowicie wciąga gracza w swoje uniwersum - przekonuje Marcin Marcinowski ze studia The Dust we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strangers Things Party. Z miłości do lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 12:30
W sieci pojawił się zwiastun 3. sezonu popularnego serialu, zaś na imprezowej mapie Polski pojawiła się informacja o czwartej odsłonie Strangers Things Party.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy i ich słabości. Kto kochał za mocno, kto palił za dużo?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 16:00
Wielki Arystoteles jąkał się, Albert Einstein podkradał tytoń do fajki, a współtwórca mechaniki kwantowej Erwin Schrödinger miał liczne kochanki. - Galileusz natomiast bardzo lubił wino i często go nadużywał - opowiada prof. Andrzej Kajetan Wróblewski. 
rozwiń zwiń