Prace Banksy'ego na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:31
Stanie się tak za sprawą starań lubelskiej galerii Brain Damage Gallery, której zbiory pojawią się na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie. Wśród nich znajdą się także prace Banksy'ego.
Audio
  • Prace Banksy'ego w Warszawie. Będzie je można kupić za mniej , niż 5 tys. złotych (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Graffiti Banskyego
Graffiti Bansky'egoFoto: chrisdorney/Shutterstock.com

"Soup canes" - pracę Banksy'ego będziemy mogli zobaczyć 2 i 3 marca na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie "Soup canes" - pracę Banksy'ego będziemy mogli kupić 2 i 3 marca na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie

Ostatni obraz Banksy'ego został sprzedany za milion dolarów. Niebawem niektóre z jego prac trafią do Polski, gdzie będzie je można kupić za nie więcej niż 5 tys. złotych. W jaki sposób jego dzieła znalazły się wśród innych wystawianych w Warszawie twórców? - Przedstawimy kolaborację najciekawszych polskich twórców streetartowych, ale do sprzedaży włączyliśmy również dzieła kilku innych artystów. Wśród nich znalazły się m.in. prace Banksy'ego - mówił Cezary Hunkiewicz z Brain Damange Gallery.

Artysta od początku swojej profesjonalnej działalności co jakiś czas wypuszcza limitowane edycje swoich prac. 2 i 3 marca na Targach Sztuki Dostępnej zobaczymy m.in. "Soup canes".

- Mam nadzieję, że popularność Banksy'ego zwróci uwagę na innych artystów streetartowych, których prace będziemy mogli zobaczyć w Warszawie - komentował Hunkiewicz.

Które prace Banksy'ego pojawią się na targach? Na których artystów warto zwrócić uwagę? Do którego polskiego twórcy streetartowego ustawiają się kolejki? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Cezary Hunkiewicz z Brain Damange Gallery.

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 7.14

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy artyści grają w gry - powstaje wystawa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:16
- Lubimy gry i na wspólne granie spotykamy się regularnie raz w tygodniu - mówią Bartosz Szymkiewicz i Maciek Łazowski, organizatorzy ekspozycji. - Chcieliśmy zrobić coś więcej, niż tylko grać, a w jakiś kreatywny sposób oddać hołd grom. Tak powstała wystawa "Tylko te gry i gry" - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BWA Wrocław, gdy po rezydencji powstaje wystawa

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:23
Po dwukrotnej rezydencji Bena Wrighta w BWA Wrocław powstała wystawa "Gatunki inwazyjne". Czego dotyczy, o kim opowiada?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimna wojna - fotografie". Zdjęcia Łukasza Bąka zobaczysz tylko przez cztery dni

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:27
W dniu rozdania Oskarów, w Leica 6×7 Gallery otwarta zostanie wystawa "Zimna Wojna - Fotografie". Prace będą dostępne dla zwiedzających tylko przez cztery dni.
rozwiń zwiń