X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recykling i papier zamiast plastiku. Jak możemy pomóc Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:00
Od 2021 roku obowiązywał będzie zakaz obrotu 10 produktami plastikowymi jednorazowego użytku, które mają bezpieczne dla środowiska zamienniki. - To kamień milowy, który z pewnością bardzo dużo zmieni, ale jeszcze nie uratuje świata przed "plastikową epidemią" - mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska. 
Audio
  • Co zmieni się po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących plastikowych "jednorazówek"? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
W Polsce wiele plastikowych butelek nadal nie trafia do recyklingu.
W Polsce wiele plastikowych butelek nadal nie trafia do recyklingu.Foto: Shutterstock/Bignai

Liczymy na to, że uda się przekonać największych "graczy", czyli korporacje, do zmiany procesów produkcyjnych tak, by plastiku jednorazowego użytku wytwarzały jak najmniej Katarzyna Guzek

Chodzi m.in. o talerzyki, sztućce, pałeczki, kijki do balonów. - To bardzo dobra regulacja, która jednak niedawno dopiero została przyjęta przez Parlament Europejski, więc teraz będzie musiała jeszcze zostać zaimplementowana przez kraje członkowskie UE - tłumaczy ekspertka. - Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by kolejne kraje we własnym zakresie poszerzały tę listę - podkreśla.

Jednak zdaniem gościa Czwórki, to nie oznacza zakończenia problemów z jednorazowym plastikiem. - Chodzi głównie o wyznaczanie nowych trendów, pokazywanie właściwej drogi - tłumaczyła.

Ile plastiku produkuje się rocznie w krajach UE i który kraj wytwarza go najwięcej? Ile ton plastiku rocznie w skali świata produkują największe korporacje i która z nich wiedzie prym w tym niechlubnym rankingu? Jak, po wprowadzeniu nowych przepisów, zmieniać się będzie musiało funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce? I w jaki sposób każdy z nas może na co dzień ograniczać używanie plastikowych "jednorazówek"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Katarzyna Guzek (rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska)

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 7.15

kd/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energia ze śmieci. Jak z niej korzystać?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:02
Każdy z nas wyrzuca w ciągu roku około 56 opakowań szklanych nadających się w pełni do ponownego wykorzystania, a wyprodukowanie 1 tony papieru wymaga ścięcia 17 drzew.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień bez Śmiecenia. Jak dać drugie życie rzeczom?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:21
Statystyczny Europejczyk wyrzuca rocznie średnio 502 kg śmieci. Jest tego tak dużo, że mimo budowania nowoczesnych spalarni, pływające w oceanach odpady wkrótce mogą utworzyć siódmy kontynent. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie marnuj - w święta i po świętach. Pozbądź się też presji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 10:00
Czy święta da się obchodzić bez nadmiaru? Czy można zrezygnowąć z prezentów, 12 potraw, a nawet z choinki? 
rozwiń zwiń