X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pozwólcie pieskom przyjść do mnie". Powieść sensacyjna od Bolesława Chromrego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:49
Po dobrze przyjętych powieściach graficznych "Pokrzywy", "Renata" oraz notesach "Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę", "Elementarz Polski dla Polaka i Polki z Polski" Bolesław Chromry debiutuje z pierwszą powieścią sensacyjną. Znajdziemy w niej pieski, branżę kreatywną i kryminalną intrygę.
Audio
  • "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie". Portret współczesnych 30-latków z kryminalną intrygą w tle (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Bolesław Chromry (pisarz, grafik, autor książek)
Bolesław Chromry (pisarz, grafik, autor książek)Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Dziś na nowo modne staje się zacieśnianie więzów sąsiedzkich. Pytanie się czy będą to trwałe relacje, czy znajomość, która przetrwa do kolejnej przeprowadzki Bolesław Chromry

- Już jakiś czas temu złożyłem wydawnictwu propozycję napisania książki. Któregoś wieczora razem z żoną wymyśliliśmy pastę, na podstawie której powstała historia tej książki. Dostałem zielone światło. Od tego się zaczęło – mówił autor.

W tle zobaczymy przekrój współczesnej Warszawy – zblazowanych hipsterów, spędzających weekendy na popijaniu prosecco, którzy zbiegiem okoliczności zostają wciągnięci w intrygę kryminalną.


Okładka powieści Bolesława Chromrego "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie" Okładka powieści Bolesława Chromrego "Pozwólcie pieskom przyjść do mnie"

- Czy tego chcę, czy nie stoję między dwoma środowiskami: artystycznym i reklamowym. Oba znam dość dobrze, opisałem coś, co jest dla mnie naturalne. Bohaterowie książki - Bartek i Dorota są trochę frankensteinami - zlepkami ludzi, których znam - dodawał.

W książce pojawiają się też inne grupy społeczne, które na co dzień spotykamy w Polsce. Jakie role odgrywają? Kim są współcześni 30-latkowie? Jaką grupę będą reprezentować za dwadzieścia lat? Więcej o bohaterach w rozmowie z autorem książki.   

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bolesław Chromry (pisarz, autor powieści graficznych, ilustrator)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 8.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mścibór Potężny" - słowiański superbohater

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 13:39
Niedługo zakończy się crowdfundingowa akcja, w ramach której autor komiksu o przygodach Mścibora i jego towarzyszki Martysi zbiera fundusze na stworzenie komiksowej opowieści o słowiańskim superbohaterze. Do osiągnięcia kwoty potrzebne jest wsparcie fundatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska mistrzem Polski". Humor bez daty ważności

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:38
"Polska mistrzem Polski" to hasło, które na stałe zagościło w polskim słowniku. Najczęściej słyszymy go, jako komentarz przy okazji różnych wydarzeń sportowych, ale co ma wspólnego z polskim komiksem? Wyjaśniali to goście Czwórki: Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 13:41
- Spędziłem w Londynie z przerwami rok, ale komiks, który opowiada o tym mieście nie jest przełożeniem 1:1 zdarzeń, które się tam wydarzyły - mówił Dominik Sześniak, autor komiksu "Fotostory Londyn".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Chromry: jestem człowiekiem ze śmieciową pamięcią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:16
- Moje publikacje nazywam książką rysowaną. Dwie ostatnie w formie bliższe są do artbooka, ale nie chcę swoim pracom nadawać takich etykietek. Myślę, że mogłaby dla nich powstać osobna nazwa - opowiadał rysownik Bolesław Chromry.
rozwiń zwiń