Ars Independent 2020. Filmy, muzyka, multimedia - tym razem w sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:56
Katowicki multimedialny festiwal Ars Independent w tym roku obchodzi 10. urodziny. Choć z powodu pandemii przenosi się do internetu, będzie się działo. Czwórka po raz kolejny objęła wydarzenie swoim patronatem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Parilov

Ars independent 2019 1200.jpg
ZOBACZ Czwórka na Ars Independent 2019 >>>

Ars Independent Festival 2020 odbędzie się w tym roku w weekend 24-26 września w wyjątkowej formule - online. W sumie 13 wydarzeń w całości znajdziemy w internecie. Pojawi się ponad 30 gości, będzie 45 utworów audiowizualnych, ponad 600 minut oglądania i prawie 400 minut spotkań i dyskusji. - To zaskakujące, że dopiero teraz przenosimy się do sieci. To środowisko w sam raz na to, co od lat prezentujemy na festiwalu, czyli najróżniejsze kultury internetu - tłumaczył Bartek Sołtysik, rzecznik wydarzenia.

Posłuchaj
10:26 2020_09_17-08-26-49_CZWÓRKA_PS.mp3 O szczegółach i programie tegorocznego Ars Independent opowiada Bartek Sołtysik (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Hasłem tegorocznej imprezy będzie #YouArsIndependent, co jak przyznaje gość Czwórki, stanowi ukłon w stronę publiczności. - To paradoks, bo będziemy online. Jednak to właśnie publiczność stanowi o tym, czym jest nasz festiwal. Od ludzi zależy, co zrobią potem z tym, co u nas zobaczą - tłumaczył Bartek Sołtysik. - Dlatego to właśnie dla nich tworzymy tę imprezę.

Czytaj także:

Pojawi się m.in. film "Liquid Sky", czyli film rosyjskiego reżysera Slavy Tsukermana. Planowane jest także tworzenie muzyki do "World Of Tomorrow", animacji Dona Hertzfeldta. Film został uhonorowany został kilkudziesięcioma nagrodami na największych światowych festiwalach, w tym nominacją do Oscara. - To wyjątkowy twórca, jego kreska i poczucie humoru są unikatowe - opowiadał Bartek Sołtysik. - Podczas tego wydarzenia spotkamy się z Michałem Paduchem, producentem muzycznym, który zaprezentuje nam, jak stworzyć muzykę do filmu, udźwiękowić produkcję animowaną. 

Czytaj także:

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, na Arsie ważnym elementem są gry. - Choć nie uda nam się pograć, będzie można porozmawiać o grach i zobaczyć fajne produkcje. Będą prezentacje, w których przybliżymy kulisy tworzenia gry, budowania relacji z graczami po jej premierze - tłumaczył gość Czwórki. 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki >>> 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartek Sołtysik (rzecznik prasowy Ars Independent 2020)

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 8.30

kd


Czytaj także

140 filmów za darmo w internecie. Legalnie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 08:35
Pokaźna biblioteka filmów i seriali trafiła do sieci w ramach akcji "Klasyka polskiego kina" w serwisie vod.pl. Jest tam i "Rewers", i "Va Bank", a także "Nóż w wodzie" czy "Pokolenie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malcolm XD: "Pastrami" dedykuję emerytom i nerdom

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:50
13 listopada ukazała się nowa książka twórcy internetowego i autora "Emigracji". - "Pastrami" to zbiór past, które w większości były już dostępne wcześniej w różnych miejscach w internecie - tłumaczy Malcolm XD. - Ale jest też content bonusowy, ilustracje oraz wprowadzenie od uznanych literatów, z którymi się "zaziomowałem". 
rozwiń zwiń