Targi Plakatu. Mikrosklepy artystów, webinary i czas na wybór

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 10:00
Na kulturalnej mapie stolicy Targi Plakatu zagościły na dobre. W tym roku jednak przenoszą się do sieci. Skorzystają z nich fani dobrej sztuki z całej Polski. 
Targi Plakatu 2020 ONLINE
Targi Plakatu 2020 ONLINEFoto: mat. pras.
sztuka galeria wystawa 1200.jpg
Na ten wzrost rynek sztuki czekał od lat

- W tym roku, w tej wyjątkowej sytuacji, przenosimy całkowicie ideę naszych targów na internetowe łącza - mówi Karolina Kiepas Dyrektor Marketingu Don't Panic Polska. - Postanowiliśmy zorganizować coś specjalnego w świecie wirtualnym, by zaspokoić potrzeby gości, którzy odwiedzają nasze targi w Warszawie, żeby wspomóc  i młodych i uznanych artystów, którzy są z nami od lat.


Posłuchaj
07:41 czwórka pierwsze słyszę 1.12.2020 plakat.mp3 O Targach Plakatu 2020 opowiada Karolina Kiepas, Dyrektor Marketingu Don't Panic Polska, współorganizatorka wydarzenia (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Organizatorzy Targów Plakatów stworzyli specjalną platformę internetowej, na której artyści zaprezentują swoje prace. - Postanowiliśmy wyróżnić się na tle innych targów zorganizowanych w social mediach i z naszej inicjatywy powstaje wspaniały sklep z pracami artystów - mówi organizatorka. -  Stworzyliśmy platformę, na której artyści właśnie teraz wstawiają swoje sklepy. Można to nazwać mikrosklepami - dodaje. 

shutterstock Sandra_M sztuka 1200.jpg
Polish Art Now. Kolekcjoner Michał Borowik o inwestowaniu w sztukę

Targi Plakatu startują już 3 grudnia. - Artysta w naszym sklepie jest tu domyślnie kategorią. Będzie można wyszukać swego ulubionego artystę, będą oni też posegregowani alfabetycznie - opowiada gość Kamila Jasieńskiego. - Bezpośrednio u artysty będzie można zamówić plakat, sprawdzić jakie są warunki zakupu, zwrotów, przejrzeć jego ofertę - dodaje. 

Karolina Kiepas wyraża nadzieję, że po zakończeniu Targów Plakatów, które oficjalnie trwają w tym roku od 3 do 13 grudnia, sklep pozostanie w sieci na zawsze. 

Nie tylko plakaty

Przyzwyczailiśmy się, że Targi Plakatu trwają dwa dni, jeden weekend. Internet daje szansę na wydłużenie tej imprezy. Już nie musimy szybko i pod wpływem emocji podejmować decyzji. Możemy siąść z kubkiem kawy przed komputerem i zapoznać się z ofertą wszystkich artystów. - Wielu z nich na stronie dodaje wizualizacje tego, jak praca wygląda na ścianie - zaznacza organizatorka. - W ofercie Targów można będzie też odnaleźć kalendarze na nadchodzący rok, zakładki do książek, kartki okolicznościowe. Wszystko wytworzone ręcznie, w niewielkich partiach, drukowane na papierze dobrej jakości, w rozmaitych technikach. Nie zabraknie też pewnie toreb i małych gadżetów prezentowych - dodaje. Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Targi Plakatu (@targiplakatu)

Trochę wiedzy

Targi Plakatu pozwalają trochę głębiej wejść w świat grafiki. Swoją wiedzą podczas webinarów podzielą się: Beata Śliwińska-Barrakuz, Andrzej Pągowski i Patryk Hardziej. 

- Webinary będą odbywać się między 10 a 13 grudnia - zaprasza Karolina Kiepas. - 10 grudnia zaczyna Beata Barrakuz webinarem pt.: "O procesie powstawania projektów wizualnych", podczas którego zdradzi tajniki swojej pracy, proces projektowy, omówi techniki. 11 i 12 zapraszamy na dwuczęściowy webinar Patryka Hardzieja pt. "Projektant jako Ilustrator", a 13 grudnia, historię polskiej szkoły plakatu przedstawi Andrzej Pągowski - wymienia. 

Targi Plakatu od lat są doskonałą okazją by poznać dzieła uznanych, doświadczonych popularnych, ale i prace debiutantów, którzy dopiero zaczynają kariery. - U nas każdy jest mile widziany - podkreśla gość Czwórki. - Każdy może pokazać się publiczności. Takich debiutów mamy z roku na rok coraz więcej, a starsi koledzy zapewniają im wsparcie - podkreśla 

Czwórka objęła wydarzenie swoim patronatem. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Karolina Kiepas (Dyrektor Marketingu Don't Panic Polska)

Data emisji: 01.12.2020

Godzina emisji: 8.

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Full Moon Party. Sztuka ulicy we wnętrzu galerii

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:21
13 grudnia w warszawskim klubie Warmut odbędzie się wernisaż wystawy promującej polski urban art. Zobaczymy na niej 12 wielkoformatowych prac czołowych polskich twórców tego nurtu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co szóste muzeum świata pozostanie zamknięte - na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:12
Pandemia koronawirusa wdarła się w każdą dziedzinę naszego życia, dotknęła wszystkich branż, nie ominęła też rynku sztuki. UNESCO szacuje, że z 95 tys. muzeów na całym świecie aż 90 procent musiało zawiesić działalność. Nie wszystkie otworzą się ponownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banksy w Warszawie. Tajemnice są wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:02
Prace Banksy'ego znane są na całym świecie i na stałe wpisały się w popkulturę. Będziemy mogli zobaczyć je w Warszawie - dokładnie gdzie i dokładnie kiedy - wciąż nie wiadomo. 
rozwiń zwiń