Ludzie ponad miarę. Jak jest definicja nieprzeciętności?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 13:30
Znów szukamy ludzi niezwykłych z nietuzinkowymi zainteresowaniami oraz nowatorskimi pomysłami. Ruszają zgłoszenia do plebiscytu Czwórki - Nieprzeciętni 2022.
Gala Finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska oraz prowadzący Galę Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz.
Gala Finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska oraz prowadzący Galę Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz. Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Plebiscyt ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych. W ubiegłym roku statuetkę otrzymał Radosław Rademenez Blonkowski, rekordzista Polski w kategorii na najdłuższy freestyle rap bez przerwy. - Jestem niesamowicie szczęśliwy, aż cały się trzęsę, a ze mną cały amfiteatr w Gorzowie - mówił podczas finałowej gali. Radek zasłynął tym, że rapował przez 24 godziny dla chorej na SMA dziewczynki. Podczas rapowania uruchomiona była zbiórka "Milion rymów dla Ani". Słuchacze zadecydowali, że to on zasługuje na statuetkę Nieprzeciętnego 2021. O tegorocznej odsłonie plebiscytu oraz o tym, jak dziś definiuje się to słowo opowie Dyrektor-Redaktor Naczelny Czwórka Polskie Radio Hanna Dołęgowska.

Gościem audycji będzie też Bartłomiej Kozek - kierownik Działu Zielonej Transformacji Centrum UNEP/GRID-Warszawa, który zdradzi, jak w przyszłości będzie wyglądać komunikacja w miastach.

W audycji także Make art not war, czyli trójmiejscy artyści przeciwko wojnie. Artyści, studenci i wykładowcy związani z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku poza zorganizowaniem zbiórki na rzecz Ukrainy oraz wyrazami solidarności z naszymi sąsiadami, publikują w swoich social mediach prace komentujące wojnę. Szczególnie zaangażowana jest Social Propaganda Riot, czyli Pracownia Propagandy Społecznej Wydziału Grafiki ASP, która na swojej stronie pokazuje m.in prace z wystawy "Shout for Ukraine" z 2014 roku, prezentowanej w Ukrainie: na Majdanie i w Kijowie.

Sprawdź także:

***

Na "Pierwsze słyszę" - w poniedziałek (21.03), od godz. 6.00 - zaprasza Kamil Jasieński.

kul


Czytaj także

Inkubator UW - jak wspomaga przedsiębiorczość młodych?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 17:30
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, w którym uczestnicy, czyli studenci i naukowcy, swoją wiedzę i doświadczenie przekształcają w praktyczne działania. Program pomaga im w rozwijaniu przedsiębiorczości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Euforia" - teatralny spektakl czy prawda o młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 15:49
- "Euforia" to jest taki serial, wobec którego trudno przejść obojętnie - uważa Kaja Klimek, krytyczka filmowa. - Pierwszy odcinek pierwszego sezonu mogliśmy oglądać 3 lata temu. Gdy go obejrzałam, pomyślałam: wreszcie powstał serial, który traktuje nastolatki jak osoby, jak ludzi, a nie jak figury - dodaje. 
rozwiń zwiń