Nauka do matury może być nowoczesna i atrakcyjna

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 12:00
Do matury zostało już niewiele czasu. Młodzi ludzie, którzy wierzą, że edukacja jest podstawą dobrej przyszłości od lat tworzą serwis Maturalni.com. To skarbnica wiedzy, inspiracji, sposobów na szybkie przyswojenie podstawy programowej przed egzaminem dojrzałości. 
Do matury możemy przygotowywać się korzystając z bardzo nowoczesnych materiałów
Do matury możemy przygotowywać się korzystając z bardzo nowoczesnych materiałówFoto: shutterstock/Roman Samborskyi
  • Zespół młodych ludzi wierzy, że edukacja to podstawa dobrej przyszłości. Na tej bazie powstali maturalni.com. 
  • Ich celem jest pomoc młodym ludziom w przygotowaniu się do matury, ale chcą także inspirować. 
  • W serwisie organizują darmowe lekcje, dzielą się materiałami, prowadzą maturalnego Netflixa. 
  • Przyznają też maturalne Noble i organizują konferencje.

Maturalni.com to zespół młodych ludzi, który pracuje dla maturzystów. Chcą pomagać im osiągać wysokie wyniki na maturze i dostać się na studia marzeń. - My spełniamy marzenia, nie tylko te maturalne. Każdego dnia inspirujemy młode osoby do tego, by sięgali po to, o czym marzą, zachęcamy by nie bali się realizować niestandardowych ścieżek - mówi Monika Saj z maturalni.com. - Młodzi ludzie mają mnóstwo marzeń, więc my staramy się swoimi projektami inspirować ich do działania. 

W serwisie znajdziemy mnóstwo darmowych lekcji z najlepszymi nauczycielami z całej Polski, live'y w serwisie Facebook z przygotowaniem do matury. Każdy chętny może z tego skorzystać. 

- Zajęcia dla maturzystów to tylko jeden człon naszych zajęć. Drugi to pozostałe projekty, które mocno siedzą w naszej tożsamości np. zbliżająca się konferencja Turbo Inspiracja, która odbędzie się już 26 stycznia w Warszawie, maturalny Nobel, czyli stypendium dla najzdolniejszego maturzysty/najzdolniejszej maturzystki. 


Posłuchaj
10:02 czwórka pierwsze słyszę 22.01.2024 maturalni 8.16.mp3 Co czeka na maturzystów w serwisie maturalni.com? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Maturalni.com stawiają na to, by uczyć się szybciej i efektywniej. - Uczniowie nie zawsze mają motywację do nauki. My dajemy im narzędzia, rozkładamy materiał, dobieramy ten, który z największym prawdopodobieństwem na egzaminie dojrzałości się pojawi - zdradza Monika Saj. - Współpracują z nami specjaliści, którzy też pracują przy ocenianiu matur. Mają odpowiednie kompetencje, by przekazać najważniejszą wiedzę do egzaminu, ale też żeby uspokoić młodego człowieka na ostatniej prostej przed egzaminem. 

Maturalny Netflix

Forma materiałów do nauki jest też bardzo istotna. Maturalni idą w nowoczesność, w niestandardowe metody nauczania, pokazywanie różnych życiowych zastosowań szkolnej wiedzy. Stawiają też na wideo. 

- Dwa lata temu stworzyliśmy "Maturalny Netflix" - to koncepcja przeniesienia całej wiedzy szkolnej do internetu, ale zgodnie z naszym duchem - zdradza gość Czwórki. - Są osoby, które chciałyby opanować to, co jest w podstawie programowej, ale szybciej, w atrakcyjniejszej formie, u siebie w domu, w dowolnym czasie. Dlatego serwujemy całą widzę z różnych przedmiotów maturalnych w postaci kursów wideo. Starannie dobrane treści przedstawione są w krótkich odcinkach - dzięki temu skupiamy uwagę, ułatwiamy zapamiętywanie. 

Chętni znajdą tam też ćwiczenia, zadania, quizy, które pomogą sprawdzić zdobytą wiedzę.

Największą popularnością wśród maturzystów zeszłego roku cieszyły się materiały dotyczące matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. - Wtedy dużo zmian dotyczyło tego egzaminu. Były wprowadzane w ostatniej chwili. Mamy nadzieję, że w tym roku maturzystów nie spotka taka niespodzianka. Mimo to język polski to nasz klasyk dla maturzystów - mówi gość Kamila Jasieńskiego. 

Nie tylko matura. Liczą się inspiracje

Już 26 stycznia Maturalni zapraszają na konferencję Turbo Inspiracja. To spotkanie dla wszystkich tych, którzy swojej ścieżki życiowej szukają poza szkołą. - Będzie mnóstwo gości, wśród nich idole młodych ludzi. Nie zabraknie warsztatów, przemówień power speechy  -wymienia Monika Saj. - Opowiemy m.in. o pułapkach nowych biznesów, zdradzimy jak sprawić, by chciało się chcieć i jak wpływają na nas smartfony. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Monika Saj (maturalni.com)

Data emisji: 22.01.2024

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Matura z matematyki. Czas zacząć przygotowania

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 18:18
Matematyka na maturze - Miłosz Głowacki twierdzi, że to nic trudnego, jeśli się matematykę zrozumie. W swojej książce "Jak zdać maturę z matmy?" o potęgach uczy na ludziach, o funkcjach na grze komputerowej, a ciągów na szklankach na imprezie. Czwórka jest patronem tego wydawnictwa. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą. Którą uczelnię wybrać i jak aplikować?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2024 14:30
- Jeśli ktoś myśli o tym, żeby w październiku rozpocząć studia na zagranicznej uczelni, to styczeń jest ostatnim dzwonkiem, żeby się do tego zabrać - mówi Karol Glonek z Elab Education. - Przed kandydatami stoi wiele wyzwań. Przede wszystkim wybranie kierunku studiów i uczelni.  
rozwiń zwiń