Pixel Heaven. Najważniejsza impreza dla fanów gier retro

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 15:19
Trwa nabór zgłoszeń gier do największego w Polsce corocznego konkursu na najlepsze gry niezależne: PIXEL AWARDS 2018 - konkurs, który tradycyjnie odbywa się w ramach Festiwalu Pixel Heaven.
Audio
  • Pixel Heaven. Powrót do przeszłości z Atari, Commodore i muzyką lo-fi w tle (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Lernestorod

pokaz mody moda 1200.jpg
Fashion Designer Awards. Sukienka z kamienia i linia życia w modzie

Największy w Polsce konkurs gier niezależnych już wkrótce, bo na początku kwietnia poprzedzi impreza nawiązująca swoim stylem do starych giełd komputerowych - prawdziwe wydarzenie dla fanów starej elektroniki. - Sama nazwa "Giełda Pixela" w swojej nazwie nawiązuje do "Giełdy Bajtka" - legendarnym miejscu, które przed laty skupiało największych fanów gier przy ul. Grzybowskiej w Warszawie - opowiadał współtwórca akcji Robert Łapiński.

- Inicjatywa jest próbą odtworzenia klimatu, który towarzyszył tamtym giełdom. Nie służyły zresztą tylko sprzedaży. Były to miejsca, w których wymieniało się sprzętem i nawiązywało przyjaźnie - zapowiadał w rozmowie z Kamilem Jasieńskim. 

Co na tle innych imprez związanych z grami komputerowymi wyróżnia Giełdę Pixela? Kto ma szansę zawalczyć o nagrodę Pixela 2018? Czym jest "Speccy Party"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Robert Łapiński (Pixel Heaven)

Data emisji: 27.03.2018

Godzina emisji: 8.15

Czytaj także

MeetYT. Spotkanie "po drugiej stronie monitora"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 13:45
12 i 13 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbędzie się szósta edycja objętego Czwórkowym patronatem festiwalu youtuberów czyli MeetYT oraz pierwsza edycja Cracow Game Days. - MeetYT to będzie jedna ze stref Cracow Game Days 2017 - tłumaczy w Czwórce organizator wydarzenia Kacper Czapiewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Game Dev Fest, czyli czego jeszcze nie wiesz o rynku gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:24
W cztery listopadowe środy odbędą się specjalne spotkania, z udziałem prelegentów od lat związanych z produkcją gier wideo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

SzlamFest 2. Zemsta szlamu. "Popkultura tak zła, że aż dobra"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:06
- To impreza poświęcona tzw. kulturze śmieciowej, czyli tak złej, że aż dobrej - zapowiadał Jarosław Kowal, organizator drugiej już odsłony SzlamFestu, w tym roku odbywającej się pod hasłem "Zemsta szlamu".
rozwiń zwiń