Unicorn noodles, studia i dobra muzyka - zacznij z nami piątek

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 08:20
W audycji m.in. zdradzimy jak przygotować hit z internetu, czyli unicorn noodles, sprawdzimy, co warto studiować i zaprosimy na felieton DJ-a Berta. 
Unicorn noodles to hit internetu
Unicorn noodles to hit internetuFoto: Shutterstock.com

Najbliższe wydanie audycji rozpoczniemy od zajrzenia do kuchni i sprawdzenia, jakie trendy kulinarne rządzą dziś w sieci. Stworzymy własne unicorn noodles. To tęczowy makaron, który ma przypominać grzywę jednorożca. Do jego zrobienia potrzebować będziemy tylko trzech składników.

W kolejnej części audycji zajrzymy na polskie uczelnie i powiemy o najbardziej nietypowych kierunkach studiów i o tym, jaka zawodowa przyszłość czeka ich absolwentów. Zielarstwo i terapie roślinne, a może humanistyka drugiej generacji czy budowa jachtów- co warto srudiować, a jakich kierunków z pewnością unikać?

Sprawdź także:

W programie zaprosimy na cotygodniowy felieton muzyczny, który zaprezentuje DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

W programie także:

  • serwis sportowy
  • serwis kulturalny

***

Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (29.09) po godz. 6.00. Program poprowadzi Marta Zinkiewicz.

kd 

 

Czytaj także

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Krakowskie potwory". Czy łatwo stworzyć poczwarę do polskiego serialu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 11:33
"Krakowskie potwory", serial w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, możemy oglądać na jednej z platform streamingowych. Obok aktorów występują tam też potwory. Wywodzące się z mitologii słowiańskiej monstra zostały wykreowane przez polskich i czeskich projektantów. 
rozwiń zwiń