X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agent nieruchomości. Po trosze doradca i psycholog

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 18:14
W Dzień Pośrednika Obrotu Nieruchomościami w Czwórce sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ten zawód. Okazuje się, że to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale też sporo pracy "w terenie".     
Audio
  • Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? (Dajesz radę/Czwórka)
Jakie cechy powinien mieć dobry pośrednik nieruchomości? (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie cechy powinien mieć dobry pośrednik nieruchomości? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: nullplus/Shutterstock.com

- Pozornie rzecz jest prosta. Mamy nieruchomość z określonymi parametrami i szukamy kupującego lub najemcy. Albo w drugą stronę. Zgłasza się do nas osoba zainteresowana kupnem lub najmem. A my szukamy lokalu według jej kryteriów - mówił Jerzy Sobański, ekspert z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Jerzy Sobański Zawód agenta nieruchomości to taka hybryda. Kojarzy się z handlowcem, jednak to także doradca oraz osoba, która pomaga właścicielowi w sprzedaży mieszkania. W tym zawodzie trzeba też trochę być psychologiem, żeby czasem klientów sprowadzać na ziemię

Jak przekonywał, dobry pośrednik obrotu nieruchomościami musi być przede wszystkim komunikatywny. - Niezwykle istotna jest też cierpliwość i umiejętność słuchania oraz wyciągania wniosków. Czasem wystarczają dwa zdania klienta, aby pokazać mu inną ofertę - tłumaczył Jerzy Sobański. W "Dajesz radę" z okazji Dnia Pośrednika Obrotu Nieruchomościami gościliśmy też Marię Semczyszyn, specjalistkę w homestagingu. Jak dziedzina ta łączy się z pośrednictwem? - Homestager to dekorator transakcyjny, czyli ktoś kto dba o wygląd oferty. Kreując scenografię chcemy pokazać, czym jest dana nieruchomość i ułatwić klientom proces decyzyjny - mówiła Maria Semczyszyn.

W audycji prowadząca "Dajesz radę" Dominika Klimek pytała zaproszonych gości także między innymi o to, jaką wiedzę trzeba zdobyć, aby móc pracować w zawodzie agenta nieruchomości oraz jak wychodzić obronną ręką z sytuacji konfliktowych. Mateusz Kulik zaś szukał szczęścia w znalezieniu odpowiedniego mieszkania w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Jerzy Sobański (ekspert z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości), Maria Semczyszyn (specjalistka w homestagingu) 

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielęgniarstwo - to nie tylko zastrzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
- To opatrywanie ran, edukacja pacjenta na temat leczenia. To też wsparcie psychiczne, pomagające przetrwać pobyt w szpitalu - przekonuje w Czwórce Karolina Śmigielska, pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Kacprzaka w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instruktor narciarstwa. Posiada wiele zdolności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 16:30
Zjeżdżanie na nartach, o ile umiemy to bezpiecznie robić, jest czystą przyjemnością. Czy można taką przyjemność przekuć w zawód i jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc na stoku prowadzić narciarskie szkółki?
rozwiń zwiń