Agent nieruchomości. Po trosze doradca i psycholog

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 18:14
W Dzień Pośrednika Obrotu Nieruchomościami w Czwórce sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ten zawód. Okazuje się, że to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale też sporo pracy "w terenie".     
Audio
  • Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? (Dajesz radę/Czwórka)
Jakie cechy powinien mieć dobry pośrednik nieruchomości? (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie cechy powinien mieć dobry pośrednik nieruchomości? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: nullplus/Shutterstock.com

- Pozornie rzecz jest prosta. Mamy nieruchomość z określonymi parametrami i szukamy kupującego lub najemcy. Albo w drugą stronę. Zgłasza się do nas osoba zainteresowana kupnem lub najmem. A my szukamy lokalu według jej kryteriów - mówił Jerzy Sobański, ekspert z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Jerzy Sobański Zawód agenta nieruchomości to taka hybryda. Kojarzy się z handlowcem, jednak to także doradca oraz osoba, która pomaga właścicielowi w sprzedaży mieszkania. W tym zawodzie trzeba też trochę być psychologiem, żeby czasem klientów sprowadzać na ziemię

Jak przekonywał, dobry pośrednik obrotu nieruchomościami musi być przede wszystkim komunikatywny. - Niezwykle istotna jest też cierpliwość i umiejętność słuchania oraz wyciągania wniosków. Czasem wystarczają dwa zdania klienta, aby pokazać mu inną ofertę - tłumaczył Jerzy Sobański. W "Dajesz radę" z okazji Dnia Pośrednika Obrotu Nieruchomościami gościliśmy też Marię Semczyszyn, specjalistkę w homestagingu. Jak dziedzina ta łączy się z pośrednictwem? - Homestager to dekorator transakcyjny, czyli ktoś kto dba o wygląd oferty. Kreując scenografię chcemy pokazać, czym jest dana nieruchomość i ułatwić klientom proces decyzyjny - mówiła Maria Semczyszyn.

W audycji prowadząca "Dajesz radę" Dominika Klimek pytała zaproszonych gości także między innymi o to, jaką wiedzę trzeba zdobyć, aby móc pracować w zawodzie agenta nieruchomości oraz jak wychodzić obronną ręką z sytuacji konfliktowych. Mateusz Kulik zaś szukał szczęścia w znalezieniu odpowiedniego mieszkania w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Jerzy Sobański (ekspert z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości), Maria Semczyszyn (specjalistka w homestagingu) 

Data emisji: 30.03.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/kd

Czytaj także

Pielęgniarstwo - to nie tylko zastrzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
- To opatrywanie ran, edukacja pacjenta na temat leczenia. To też wsparcie psychiczne, pomagające przetrwać pobyt w szpitalu - przekonuje w Czwórce Karolina Śmigielska, pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Kacprzaka w Płocku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Instruktor narciarstwa. Posiada wiele zdolności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 16:30
Zjeżdżanie na nartach, o ile umiemy to bezpiecznie robić, jest czystą przyjemnością. Czy można taką przyjemność przekuć w zawód i jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc na stoku prowadzić narciarskie szkółki?
rozwiń zwiń