Jak zrobić samemu piękne i naturalne mydło glicerynowe?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 13:36
Co będzie nam do tego potrzebne, jak długo trzeba będzie je robić i czekać na końcowy efekt, o tym w porannej rozmowie Czwórki.
Audio
  • Jak zrobić mydło glicerynowe? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Mydło glicerynowe
Mydło glicerynoweFoto: Czwórka

Mydło glicerynowe domowej roboty zawiera dużo mniej chemii niż mydła, które można kupić w sklepach. - To tylko olej roślinny, z którego uzyskuje się glicerynę, zhydrolizowany zasadami. Nie ma żadnych środków, które mogłyby uczulać, jest przyjazny dla skóry - mówi Kasia, autorka strony myslipotarganej.pl.

Aby zrobić mydełko glicerynowe potrzebujemy bazy. - Jest ona do kupienia w większości sklepów z naturalnymi kosmetykami, w formie bloków. Rozpuszczamy ją w odpowiedniej temperaturze i umieszczamy w niej dodatki, które będą nas interesowały - mówiła rozmówczyni Macieja Wójcika. Jak tłumaczyła, będzie nam także potrzebna buteleczka-spryskiwacz. - Dzięki której będziemy rozpylać alkohol, który sprawi, ze mydełko nie będzie miało nieestetycznych pęcherzyków powietrza - mówiła Kasia. 

ZOBACZ TAKŻE Czas woskowijek. Ekologicznie i wielorazowo >>>

Zaczynamy od pokrojenia bazy glicerynowej, i podgrzania jej do odpowiedniej temperatury. Co dalej? Dlaczego nie można dopuścić do zagotowania cieczy? Jak właściwie mieszać glicerynę i uniknąć tworzenia się w niej pęcherzyków powietrza? Jakie działanie na skórę będzie miało nasze mydło? To w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Maciej Wójcik

Gość: Kasia (autorka bloga myslipotarganej.pl)

Data emisji: 25.10.2019

Godzina emisji: 8.15

kd/ac

Czytaj także

Mount Everest już nie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
Po ostatnim maju, tragicznym dla 11 śmiałków próbujących zdobyć szczyt najwyższej góry świata, władze Nepalu planują wprowadzić nowe zasady wspinaczki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czarnowron wydziera się jak wrona, ale wroną nie jest

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 10:00
Czarnowron należy do rodziny krukowatych, oficjalnie zaliczanej do grupy ptaków śpiewających. Ich "trelom" daleko jednak do dźwięków bajkowego fletu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korytarz życia i jazda na suwak - co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 12:54
Już za kilka tygodni wejdą w życie przepisy, które mają nieco zmienić ruch na polskich drogach. 
rozwiń zwiń