X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Romaniuk: związek w Omanie to dobrze zaplanowany kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 13:13
Gościem Dominiki Klimek była Agata Romaniuk, autorka reportażu "Z miłości? To współczuję". To książka dotycząca relacji damsko-męskich w Omanie. 
Audio
  • Agata Romaniuk: Oman to kraj, gdzie tradycja zderza się z nowoczesnością (Faktofonia/Czwórka)
Okładka książki Agaty Romaniuk Z miłości? To współczuję
Okładka książki Agaty Romaniuk "Z miłości? To współczuję"Foto: mat. pras.

Oman zmienia się nie do poznania. Od ponad 40 lat przeżywa swój renesans Agata Romaniuk

Wysokie temperatury i ropa naftowa - to najczęstsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o Omanie, kraju, który rzadko opisywany jest w polskim reportażu. Społeczeństwu, tradycjom i współczesnym związkom postanowiła przyjrzeć się Agata Romaniuk, która w swojej książce "Z miłości? To współczuję" opisuje, dlaczego nie dla wszystkich miłość i związki to najlepsze połączenie.

Złoża ropy naftowej otworzyły Oman na nowe możliwości. Dziś to kraj, w którym tradycja zderza się z nowoczesnością Agata Romaniuk 

- Jeszcze dziesięć lat temu, kiedy trafiłam do Omanu po raz pierwszy, jak większość, niewiele wiedziałam na jego temat. Po przyjeździe wydawało mi się, że trafiłam do krainy z "Baśni tysiąca i jednej nocy", gdzie piękne kobiety suną po ulicach miast w abajach, a mężczyźni to dżentelmeni w białych diszdaszach, z sygnetami na palcach pachnący ciężkimi olejkami.

- To fasada, która do dziś wygląda tak samo. Pod spodem, jak wszędzie zresztą, bywa różnie. Małżeństwo jest kontraktem. Przemyślaną strategią, w którą zaangażowane są całe rodziny, obwarowany wieloma warunkami - opowiadała. 

Ile powinien wynosić posag omańskiej panny młodej? Co musi wnieść do rodziny pan młody zanim wejdzie w związek małżeński? Dlaczego większość Omańczyków nie wiąże się z miłości i czy korzystają z aplikacji randkowych? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Gość: Agata Romaniuk (autorka książki "Z miłości? To współczuję")

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 16.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kącki: chcę wyrwać czytelnika z dobrego samopoczucia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:00
- Potrzeba napisania tej książki pojawiła się, kiedy zdałem sobie sprawę, że po Poznaniu chodzą pokiereszowane psychicznie dzieciaki, którymi nikt przez lata nie chciał się zająć - mówi Marcin Kącki, autor książki "Poznań. Miasto grzechu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Thomas Orchowski: w Turcji wszystko jest "bardziej"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:00
- Turcja jest o tyle fascynująca, że tam wszystkie podziały w społeczeństwie są bardziej widoczne. Walka o władzę polityczną jest bardziej zaciekła - mówi Thomas Orchowski, reporter. - To mi się najbardziej spodobało, ta wyrazistość, melancholia z tym pomieszana, wiele bardzo różnych wątków - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia mapy. Nieistniejące krainy i współrzędne rajskich ogrodów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 12:11
Dziś papierowe mapy odchodzą powoli do lamusa, a do nawigacji używamy zaawansowanych systemów GPS. Często zapominamy, że posiadamy je dzięki kartografom, którzy wiele lat wcześciej, skrupulatnie opisywali Ziemię za pomocą rysunku.
rozwiń zwiń