Pro Evolution Soccer 2021. Kontrowersyjne rozwiązanie Konami

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:03
Ile to już lat Konami prowadzi z Electronic Arts batalię o najlepszy symulator piłki nożnej ciężko zliczyć. "Pro Evolution Soccer" dawniej był absolutnym dominatorem, od którego deweloperzy z EA Sports mogli się jedynie uczyć. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/flowgraph

Od lat sytuacja wygląda inaczej i to właśnie Konami zmuszone jest gonić swoją konkurencję. Poznaliśmy plany związane z "PES 2021" i wywołały one niemałą burzę w sieci.

Konami zdecydowało podzielić się ze swoimi fanami planem rozwoju cyklu "Pro Evolution Soccer". Chociaż twórcy szykują dla nas pełnoprawną kontynuację serii na konsole nowej generacji, wcześniej otrzymamy tak zwaną aktualizację sezonową. Oprócz aktualizacji składów usprawni ona wiele aspektów rozgrywki i będzie swoistym prologiem przed oficjalnym debiutem PES’a na konsolach nowej generacji. Okazuje się bowiem, że pełną, piłkarską ofensywę wspomaganą Unreal Engine otrzymamy dopiero w 2021 roku.


Taking PES to a Whole New Level/eFootball PESKontrowersyjne? Na pewno. Wystarczy przypomnieć sobie premierę Pro Evolution Soccer 2011, które okazało się - delikatnie mówiąc - przeciętną grą, a gracze określili rozgrywkę jako "drewnianą". Oczywiście miało to miejsce dziesięć lat temu. Chociaż recenzenci byli podzieleni w swoich opiniach, gracze masowo zaczęli kupować grę konkurencji. Konami nie sprostało oczekiwaniom fanów, a przeniesienie swojego symulatora piłkarskiego na hucznie zapowiadany Fox Engine wyszło słabo. Fani martwią się o to, że Konami nie da rady właściwie opanować Unreal Engine nowej generacji i powtórzy się sytuacja sprzed lat.

Zmiana silnika gry zawiera w sobie podwójne dno. Fox Engine powstał w czasach tworzenia gier przez Hideo Kojimę, który rozstał się z Konami w atmosferze skandalu. Stworzenie gry na silniku Unreal Engine to swoiste odcięcie się od historii związanej z Kojimą i napisanie nowej.

Pełnoprawna odsłona cyklu "Pro Evolution Soccer" ma trafić na rynek w przyszłym roku. Testy mają rozpocząć się już w drugim kwartale.

 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Role play game - za co kochamy gry RPG?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 07:40
Kreacja bohatera od podstaw, rozwój jego umiejętności oraz eksploracja przygotowanego świata, a także walka z hordami przeciwników, rozmowy z napotkanymi osobami, setki misji i pobocznych zadań, złożona i fascynująca fabuła - to właśnie esencja gier RPG. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi koniec klasycznych "singlówek"?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:35
Już wiele lat temu wróżono koniec klasycznych "singlówek", a jednak okazuje się, że gry dedykowane dla jednego gracza z wbudowanym, alternatywnym modułem sieciowym mają się naprawdę dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:54
Toksyczność w grach multiplayer istniała od zawsze. Ostatnio jednak to zjawisko zaczęło przybierać na sile, a producenci gier mają problemy z kontrolą takich zachowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demon's Souls Remake. Co znajdziemy w odświeżonej wersji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 21:42
Wraz z premierą nowej generacji konsol zapowiedziano tytuły, które się na nie ukażą. Jednym z bardziej oczekiwanych jest "Demon's Souls Remake". W specjalnym wydaniu "Stefy gamingu" Bartek "Bart Jakubczyk zdradził, czego możemy się spodziewać. 
rozwiń zwiń