Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. "To wydarzenie dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 19:04
Trwa Światowy Tydzień Przesiębiorczości. Udział w tym wydarzeniu bierze w sumie 170 krajów, w których odbywają się tysiące bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Polska włączyła się w akcję i w całym kraju od 8 do 16 listopada organizowane są setki wydarzeń związanych z szeroko pojętą przedsiębiorczością.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Vadym Pastukh

Pieniądze para oszczędzanie 1200.jpg
Studencki portfel a pandemia. Co się zmieniło?

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pojedyncze miasta w Polsce organizują przeróżne wydarzenia. Na przykład we Wrocławiu odbędzie się premiera raportu "Bez mikro nie ma makro", a w Lublinie poznać będzie można potrzeby lokalnych firm.

Posłuchaj
11:53 czwórka światowy tydzień przedsiębiorczości 2021_11_09-14-14-55.mp3 O wydarzeniach związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości opowiada Daria Wappa (Strefa studenta/Czwórka) 

Jak tłumaczyła w Czwórce Daria Wappa, wiceprezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ŚTP wystartował 8 listopada i potrwa do 16 listopada. To cykl wydarzeń, które powinny interesować każdego z nas. - Pracownicy, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, przedsiębiorcy, którzy chcą bardziej dynamicznie rozwijać swoje firny, a nie mają pomysłu, jak to zrobić, czy ludzie, którzy po prostu poszukują pracy - wszyscy znajdą tu coś dla siebie - podkreślała ekspert. - Ważne jest to, że mamy wiele wydarzeń skierowanych do studentów, czy uczniów liceów - wyliczała. - W ubiegłym roku mieliśmy nawet jedno wydarzenie... w przedszkolu.

Sprawdź także:

Dla studentów swoje podwoje otwierają m.in. Politechnika Warszawska i Gdańska. - Podczas tamtejszych warsztatów poruszane będą głównie tematy przygotowujące żaków do wejścia na rynek pracy, dotyczące kompetencji, i kwalifikacji, które już mają i które zdobędą - podkreślała gość Czwórki. - Spotkania odbywać się będą także online, ale oczywiście nacisk położony będzie na interakcję, będzie możliwość zadawania pytań, porozmawiania z ekspertami, dyskutowania - opowiadała Daria Wappa.

Sprawdź także:

Niektóre wydarzenia zorganizowane zostały całkowicie na żywo. W Poznaniu odbędzie się m.in. Konwent rozwoju. - Będzie tu forma wykładowa, ale także wymiana inspiracji, warsztaty. Są one skierowane do osób, które poszukują inspiracji, są otwarte na zmiany, ale także chcą nawiązywać kontakty biznesowe - wyliczała Daria Wappa. - Spodziewać się możemy poruszania takich tematów, jak kompetencje 2.0, czyli te, które są dziś w cenie.

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Gość: Daria Wappa (wiceprezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości)

Data emisji: 09.11.2021

Godzina emisji: 14.15

kd

Czytaj także

"Zadłużony jak polski student". Dlaczego żacy nie mają pieniędzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:44
Brak finansowej wiedzy, ale też niefrasobliwe gospodarowanie budżetem - to główne przyczyny zadłużenia polskich żaków. Ponad 135 tys. dłużników w Polsce to osoby między 18. a 35. rokiem życia, a ich łączny dług wynosi prawie 555 mln złotych - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
rozwiń zwiń