Chcesz studiować za granicą? Idź na Our Future Forum

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 22:20
W pierwszy weekend czerwca w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się konferencja Our Future Forum. - Można będzie się spotkać między innymi z mentorami, studentami zagranicznych uczelni i ekspertami - mówi Michał Mazur, prezes Our Future Foundation. - Uczestnicy dowiedzą się też, jakie wymiany międzynarodowe są dostępne dla studentów oraz licealistów i jak z nich maksymalnie skorzystać.
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć.
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć. Foto: shutterstock/Matej Kastelic

Europejskie uczelnie stoją otworem

Jak wynika ze statystyk Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, blisko 50 tysięcy Polaków studiuje za granicą. Najpopularniejsze kierunki studenckie to Holandia i Wielka Brytania. Jednak inne europejskie uczelnie również stoją otworem. Na zbliżającej się konferencji Our Future Forum, która odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w warszawskim Zamku Ujazdowskim, można będzie się między innymi dowiedzieć, jak wygląda studiowanie za granicą, na jakie uczelnie można się dostać i na jakie stypendia można liczyć.

Celem Fundacji Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. W ramach fundacji studenci uczący się za granicą dzielą się swoimi doświadczeniami ze swoimi kolegami, którzy chcą takie studia podjąć. - Konferencja będzie okazją do poznania innych ambitnych osób, które chcą studiować za granicą, ale także rozwijać się w Polsce - mówi Michalina Popko, creative director fundacji.


Fundacja pomaga

Our Future Foundation zapewnia podopiecznym kompleksową pomoc w rekrutacji na światowe uczelnie, ale także pomaga w wyborze wymarzonej ścieżki. - To jest bardzo fajne, że dostajemy mentora, którego profil jest zbliżony do naszych zainteresowań. Obok szukania najlepszej opcji i alternatywy ścieżki naukowej, może się zdarzyć, że będziemy angażowani w projekty przez niego realizowane - tak jak było w moim przypadku - mówi Kamil Tomkowicz z działu PR Fundacji. - Nie znam takiej drugiej społeczności, która by zrzeszała osoby studiujące na elitarnych uczelniach. Dzięki nim można się przygotować do rozpoczęcia tam studiów.


Źr. Facebook/Our Future Foundation


Organizatorzy spodziewają się wśród uczestników polskich studentów i absolwentów najlepszych zagranicznych uczelni, którzy chcą włączyć się w dyskusję na ważne dla młodego pokolenia tematy. Poruszone zostaną takie kwestie jak historia, dziedzictwo narodowe, transformacja energetyczną, równość płci, podróże, nauka i budowanie kariery. W programie przewidziano także warsztaty i spotkania z ekspertami, mentorami, politykami, biznesmenami i dziennikarzami. Czwórka jest patronem wydarzenia.


Zobacz także:


Posłuchaj
13:25 CZWORKA/Strefa Studenta - Our Future Forum 31.05.2022 31.05. 2022.mp3 W audycji rozmawiamy o Our Future Forum (Strefa Studenta/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Goście: Michał Mazur (prezes Our Future Foundation)Michalina Popko (creative director Our Future Foundation), Kamil Tomkowicz (Dział PR Fundacji)

Data emisji: 31.05.2022

Godz. emisji: 14.08


aw/mat.pras


Czytaj także

Obrona pracy dyplomowej - jak to zrobić w dobie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:09
Większość z nas pisze swoją pracę dyplomową w kilka miesięcy, innym udaje się w kilka tygodni. Już w poprzednim semestrze, przez lockdown, sytuacja była utrudniona, a w tym - będzie podobnie. Jak sobie radzić? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finanse - na jaką pomoc mogą liczyć studenci?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 19:05
Stancja, akademik, dojazdy, pomoce naukowe i życie towarzyskie - mimo że publiczne uczelnie są bezpłatne, to życie studenta kosztuje. Zaglądamy do kieszeni polskiego żaka i sprawdzamy, na jakie wsparcie może liczyć.
rozwiń zwiń