Praca w strukturach europejskich. Gdzie zdobywać kompetencje?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 22:17
- Kolegium Europejskie oferuje studia interdyscyplinarne na światowym poziomie - mówi Ola Siwek z Kolegium Europejskiego. - Jest świetnym uzupełnieniem wiedzy i przygotowuje do pracy w dyplomacji, instytucjach europejskich i organizacjach międzynarodowych, ale nie tylko.
Kolegium Europejskie pomaga uzupełnić wiedzę i przygotowuje do pracy w dyplomacji i strukturach europejskich
Kolegium Europejskie pomaga uzupełnić wiedzę i przygotowuje do pracy w dyplomacji i strukturach europejskichFoto: shutterstock/Antonio Guillem

Kolegium Europejskie to prestiżowa uczelnia oferująca podyplomowe studia na europejskim poziomie. Jej celem jest przekazanie praktycznego doświadczenia oraz wszechstronnej wiedzy o Europie. Studia kończą się otrzymaniem dyplomu Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies.


Międzynarodowe środowisko

W Warszawie polscy absolwenci studiów magisterskich mogą znaleźć międzynarodowe środowisko. W ramach 10-miesięcznego pomagisterskiego programu Kolegium kształci osoby z wielu państw. To studenci i kadra akademicka z ponad 30 krajów świata.

- Żeby dostać się do Kolegium, trzeba zebrać wiele dokumentów dotyczących wykształcenia, znajomości języków obcych i zainteresowań. Należy także napisać CV oraz list motywacyjny - opowiada Stanisław Kosobucki, student Kolegium Europejskiego. - Następnie prowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna, która decyduje o przyjęciu na uczelnię.


Różnorodność formatów

Jak przekonują goście audycji, każdy, kto wykaże się motywacją, może złożyć aplikację. Szkoła jest dwujęzyczna i poszukiwane są osoby ze znajomością języka angielskiego oraz francuskiego.

- Są to europejskie studia interdyscyplinarne, na których mamy podstawy prawa, ekonomii i historię, program jest bardzo bogaty - opowiada Ola Siwek. - Można wybrać swój tok nauczania. W programie są wykłady, warsztaty, konferencje, panele dyskusyjne i gry symulacyjne. Proponujemy różnorodne formaty, przez dwa semestry student realizuje pełen wachlarz zajęć. Dzięki temu studenci rozwijają zdolności negocjacyjne i komunikacyjne.Światowy poziom

Nauka na tej uczelni to doskonała okazja, żeby uzupełnić wykształcenie na światowym poziomie. Do Kolegium Europejskiego przyjeżdżają wykładowcy z renomowanych uczelni. To pozwala poszerzyć horyzonty i zwiększyć zasób wiedzy.

- Zdecydowałem się na tę uczelnię, bo uznałem, że jest to cegiełka, która się przyczyni do rozwoju mojej kariery zawodowej - opowiada Stanisław Kosobucki. - Moim marzeniem jest pracować w administracji publicznej, na poziomie narodowym lub europejskim. Uznałem, że Kolegium Europejskie przygotuje mnie do tego najlepiej. Pokaże także, jak pracować i współistnieć w wielokulturowym środowisku. Po roku nauki czuję się gotowy do pracy w dyplomacji i w instytucjach europejskich.


Posłuchaj
08:25 Czwókra/(Strefa studenta - Kolegium Europejskie 27.12.2022.mp3 W audycji mówimy, jakie korzyści dają studia podyplomowe w Kolegium Europejskim (Strefa studenta/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Ola Siwek, Stanisław Kosobucki (Kolegium Europejskie)

Data emisji: 27.12.2022

Godz. emisji: 14.15

aw/kor

Czytaj także

IV edycja Konferencji Our Future Forum - co się działo?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 18:10
Za nami kolejna konferencja Our Future Forum organizowana przez Our Future Foundation. Fundacja pomaga młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działają organizacje studenckie i czy warto do nich należeć?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:50
Stowarzyszenie Studentów BEST jest międzynarodową organizacją studencką skupiającą 88 uczelni technicznych w 31 krajach Europy. Sprawdzamy, jak działa.
rozwiń zwiń