W poprzednich audycjach

Co nam dają unijne dotacje? Oto konkretna odpowiedź

Co nam dają unijne dotacje? Oto konkretna odpowiedź

- Na lata 2007-13 Polsce przyznano 68 mld euro, a nam udało się rozdysponować około 80 procent tej kwoty. To oznacza 250 tysięcy miejsc pracy – wyliczał w Trójce rzecznik prasowy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Piotr Popa.

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

- Rolę Funduszy Europejskich trudno przecenić. Chociaż na co dzień nie zastanawiamy się nad ilością pieniędzy, które uzyskaliśmy z Unii Europejskiej, to te kwoty przyczyniły się do wzrostu gospodarczego i nadganiania dystansu do bardziej rozwiniętych krajów - mówi Roman Przasnycki, ekonomista z Open Finance.

Księżna, pałac i fundusze unijne

Księżna, pałac i fundusze unijne

Park Habsburgów w Żywcu to wyjątkowy przykład tego, jak zabytek może odzyskać nie tylko dawny blask, ale i życie. A nawet najprawdziwszą księżną!

Vademecum

Skorzystaj z unijnych środków

Skorzystaj z unijnych środków!

Możliwości na skorzystanie z unijnych środków są ogromne. Jednak Fundusze Europejskie najczęściej nie są dostępne ciągle, ogłaszane są konkursy z określoną datą naboru wniosku.

Jak innowacje zmieniają świat

Jak innowacje zmieniają świat

- Wiele innowacji to są często bardzo małe usprawnienia. Istnieje mnóstwo wdrożeń przygotowanych nie tylko przez przedsiębiorstwa, ale także samorządy - mówi prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego, członek kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem".

Tam o funduszach wiedzą wszystko

Tam o funduszach wiedzą wszystko

- Każda osoba, która ma pomysł i zastanawia się czy może na konkretne przedsięwzięcie uzyskać fundusze unijne, może zadzwonić, wysłać maila, przyjść i dowiedzieć się, jakie ma możliwości - deklaruje Sylwia Kacprowicz, konsultantka Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Oryginalne pomysły poszukiwane

Oryginalne pomysły poszukiwane!

Prof. Adam Noga (ekonomista): Do 2013 roku w budżecie unijnym dostaliśmy ponad 65 miliardów euro, a w następnym 7-letnim mamy nadzieję dostać 80 miliardów. To ogromne pieniądze, których nigdy nam się nie udało "wyrwać" z polskich budżetów centralnych i samorządowych.Termin zgłaszania prac minął 10 listopada. Finał konkursu odbędzie się 10 grudnia 2012 r. w audycji "Zapraszamy do Trójki" po godzinie 17-tej.

Wiadomości o funduszach

Kolejny pakiet pomocowy dla polskich firm. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Kolejny pakiet pomocowy dla polskich firm. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia dla firm dotkniętych pandemią koronawirusa o wartości 123 milionów euro, czyli 545 milionów złotych. Celem programu jest zapewnienie płynności finansowej firmom poprzez obniżenie niektórych opłat od nieruchomości, które muszą ponosić w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.