W poprzednich audycjach

Co nam dają unijne dotacje? Oto konkretna odpowiedź

Co nam dają unijne dotacje? Oto konkretna odpowiedź

- Na lata 2007-13 Polsce przyznano 68 mld euro, a nam udało się rozdysponować około 80 procent tej kwoty. To oznacza 250 tysięcy miejsc pracy – wyliczał w Trójce rzecznik prasowy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Piotr Popa.

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

Nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy Funduszom Europejskim

- Rolę Funduszy Europejskich trudno przecenić. Chociaż na co dzień nie zastanawiamy się nad ilością pieniędzy, które uzyskaliśmy z Unii Europejskiej, to te kwoty przyczyniły się do wzrostu gospodarczego i nadganiania dystansu do bardziej rozwiniętych krajów - mówi Roman Przasnycki, ekonomista z Open Finance.

Księżna, pałac i fundusze unijne

Księżna, pałac i fundusze unijne

Park Habsburgów w Żywcu to wyjątkowy przykład tego, jak zabytek może odzyskać nie tylko dawny blask, ale i życie. A nawet najprawdziwszą księżną!

Vademecum

Skorzystaj z unijnych środków

Skorzystaj z unijnych środków!

Możliwości na skorzystanie z unijnych środków są ogromne. Jednak Fundusze Europejskie najczęściej nie są dostępne ciągle, ogłaszane są konkursy z określoną datą naboru wniosku.

Jak innowacje zmieniają świat

Jak innowacje zmieniają świat

- Wiele innowacji to są często bardzo małe usprawnienia. Istnieje mnóstwo wdrożeń przygotowanych nie tylko przez przedsiębiorstwa, ale także samorządy - mówi prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego, członek kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem".

Tam o funduszach wiedzą wszystko

Tam o funduszach wiedzą wszystko

- Każda osoba, która ma pomysł i zastanawia się czy może na konkretne przedsięwzięcie uzyskać fundusze unijne, może zadzwonić, wysłać maila, przyjść i dowiedzieć się, jakie ma możliwości - deklaruje Sylwia Kacprowicz, konsultantka Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Oryginalne pomysły poszukiwane

Oryginalne pomysły poszukiwane!

Prof. Adam Noga (ekonomista): Do 2013 roku w budżecie unijnym dostaliśmy ponad 65 miliardów euro, a w następnym 7-letnim mamy nadzieję dostać 80 miliardów. To ogromne pieniądze, których nigdy nam się nie udało "wyrwać" z polskich budżetów centralnych i samorządowych.Termin zgłaszania prac minął 10 listopada. Finał konkursu odbędzie się 10 grudnia 2012 r. w audycji "Zapraszamy do Trójki" po godzinie 17-tej.

Wiadomości o funduszach