Polskie Radio

Miasto Archipelag: start

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 22:00
Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po byłych stolicach województw. - Mapa dawnych województw to jedyna rzecz, która wisi u mnie na ścianie. Patrzę sobie na nią i odkrywam wiele ciekawych rzeczy - mówił w Trójce dziennikarz.
Audio
  • Filip Springer zapowiada start projektu Miasto Archipelag (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Filip Springer w swoim mieszkaniu tuż przed wyruszeniem w trasę
Filip Springer w swoim mieszkaniu tuż przed wyruszeniem w trasę Foto: M. Nogaś/ PR3

Podróż zacznie się w okolicach Nowego Sącza. - Konkretnie nad dwoma zalewowymi jeziorami, które były zapleczem wypoczynkowym dla tego miasta, ale także dla Tarnowa i niekiedy Krakowa. Stamtąd pojadę do Tarnowa, do Krosna, a później być może do Przemyśla - opowiadał Springer.

Za projektem - co podkreśla dziennikarz - stoi cała grupa ludzi. - W poszczególnych miastach mamy korespondentów, którzy dostarczają nam informacje na temat wydarzeń lokalnych. Oni są kluczowi dla moich pobytów w konkretnych miastach - mówił gość Trójki.

Czytaj dalej
Elbląg 1200 free.jpg
Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet i media społecznościowe. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na miastoarchipelag.

Pocztówki z podróży regularnie będą pojawiały się także na antenie Trójki. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Filip Springer zapowiadał m.in., jak - w praktyce - będzie wyglądała jego 4-miesięczna podróż po Polsce.  

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury

Prowadzi: Michał Nogaś

Gość: Filip Springer

Data emisji: 3.10.2015

Godzina emisji: 13.05

ei/iwo

Czytaj także

Pałac Kultury i Nauki - historia w reportażach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:35
- Wiem z doświadczenia, że nasi słuchacze bardzo lubią przemyślane i świetnie ułożone antologie reportażu - mówi Michał Nogaś, który w kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" poleca teksty o Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Hertmans: strata pamięci to strata siebie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 02:48
- Utrata pamięci to strata najważniejszej części naszej tożsamości. Jeśli nie pamiętasz, to znaczy, że nie znasz swojego miejsca na Ziemi. Moim zdaniem to gorsze niż utrata wzroku czy nóg, bo tracisz siebie - mówi Stefan Hertmans, flamandzki pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ścieżki Północy". Wojenne piekło australijskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 22:00
- Richard Flanagan powiedział, że nie mógł tej książki nie napisać. Co więcej - czuł, że jeśli "Ścieżki Północy" nie powstaną, to niczego więcej już nie stworzy - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń