X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Premiera filmu "Rycerz Stefan". Zespół Downa, czyli dodatkowy chromosom miłości

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:33
Film dokumentalny "Rycerz Stefan" opowiada o subiektywnym świecie dziecięcych dramatów trzyletniego Stefcia z zespołem Downa. Osią filmu jest baśń o chłopcu, który chciał zostać rycerzem. To właśnie ona wyznacza kierunek drogi życiowej Stefana, ukształtowanej na wsparciu rodziny, kulturze, wartościach. Obraz zmagania się z niepełnosprawnością może być punktem odniesienia także dla tych sprawnych i zdrowych, którzy nie wiedzą, co zrobić z własnym życiem. 

- Kiedy poznałam Stefka, zachwycił mnie jego widok, bawiącego się ze swoją siostrą, Kaliną. Dzieci miały ze sobą dobry, niewerbalny kontakt, mimo że Stefan jeszcze wtedy nie mówił. Później, w czasie wizyty u logopedy, miałam możliwość obserwacji Stefka. Wkładał dużo wysiłku w to, żeby zrozumieć i powtórzyć te wszystkie skomplikowane słowa - mówi o początkach pracy nad filmem Agnieszka Kozaczka Gralak. - Zobaczyłam wrażliwego człowieka zamkniętego w małym ciałku. Dla niego cały świat jest wielkim wyzwaniem. Nic nie przychodzi łatwo, a każdą pochwałę przyjmuje z wdzięcznością. Tak powstał pomysł na film - opowiada reżyser filmu.

- Mam nadzieję, że ten film niesie za sobą ogromny ładunek radości, miłości i piękna. Jest bardzo delikatnie i rozważnie zrealizowany, choć nie ukrywa też trudu, jaki się ponosi, wychowując takie dziecko. Kamera pokazuje też momenty wzruszające, piękne, które wiążą się właśnie z wychowaniem dziecka z zespołem Downa - opowiada mama Stefanka. - Zespół Downa, ten dodatkowy chromosom, mówi się, że to jest chromosom miłości. I tak właśnie jest. Widać, jak Stefan zbawiennie wypływa na całą moją rodzinę, pokazując i dając tę miłość. On niesamowicie rozczula. Wydaje mi się, że nasza rodzina jest bogatsza o te przeżycia związane z wychowaniem Stefana i posiadaniem takiego daru, jakim jest dar wychowania dziecka z zespołem Downa - podsumowuje mama chłopca.

Film będzie miał premierowy pokaz 30 marca o godz. 12.00 w sali audiowizualnej Muzeum Niepodległości. Film kupiła Telewizja Polska. Emisja zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku.

Produkcja: Studio Filmowe Dr. Watkins

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej


Joanna Czekajewska 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Poznaj "Rycerza Stefana"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 10:29
Film dokumentalny "Rycerz Stefan" opowiada o subiektywnym świecie dziecięcych dramatów trzyletniego Stefcia z zespołem Downa. Osią filmu jest baśń o chłopcu, który chciał zostać rycerzem - mit, który wyznacza kierunek drogi życiowej Stefana ukształtowanej na wsparciu rodziny, kulturze, wartościach wyznawanych przez rodziców. Obraz zmagania się z niepełnosprawnością może być punktem odniesienia dla tych sprawnych i zdrowych, którzy nie wiedzą, co zrobić z własnym życiem.
rozwiń zwiń