Polskie Radio

Materiały wybuchowe, granaty i amunicja. Mężczyźni trzymali w domu arsenał

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:31
Policjanci z Torunia znaleźli w domach dwóch mężczyzn m.in. materiały wybuchowe, granaty i amunicję. 33-latkowi i 51-latkowi za posiadanie i handel bronią grozi do 8 lat więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: policja.gov.pl

- 33-latek z Torunia i 51-letni mieszkaniec woj. lubuskiego już usłyszeli zarzuty za posiadanie i handel bronią oraz amunicją. Grozi im do 8 lat więzienia - poinformował w środę mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Czytaj więcej
policja kogut 1200 free.jpg
Śląskie: 25-latek próbował potrącić policjantów, oddali strzały

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Strzelanina w Wólce Kosowskiej. Napad na właściciela kantoru i policyjny pościg

Policja znalazła na terenie dwóch posesji na toruńskim osiedlu Wrzosy m.in. przedmioty zawierające materiały wybuchowe (korpusy pocisków i pociski różnego kalibru), granat ręczny i moździerzowy, amunicję strzelecką, zapalniki różnych typów oraz proch strzelniczy. Mężczyźni mieli także w swoim arsenale kilkanaście elementów różnych rodzajów broni.

Zdaniem śledczych militaria pochodzą z okresu II wojny światowej.

Broń znaleziona w jednym z mieszkań Broń znaleziona w jednym z mieszkań

Internetowy handel militariami

- 33-latek zajmował się nielegalnym wykopywaniem broni i amunicji, a następnie oczyszczał i pozbawiał cech użytkowych. Później sprzedawał ją za pośrednictwem internetu. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 51-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci również odnaleźli amunicję i elementy broni. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji oraz handlem nimi. Prokurator zadecydował, by do czasu zakończenia postępowania objąć ich policyjnym dozorem. Obaj muszą również wpłacić poręczenie majątkowe - poinformował mł. asp. Chrostowski.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Naboje znalezione w jednym z mieszkań Naboje znalezione w jednym z mieszkań

jp/torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch w domu jednorodzinnym. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o zamach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 14:01
Pięć osób podejrzanych o skonstruowanie i podłożenie ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego zostało zatrzymanych przez śląskich policjantów. - Podczas eksplozji w budynku przebywało dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz ich rodzice. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawcom tego zamachu grozi nawet 10 lat więzienia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syn usmażył matce naleśniki z marihuaną. Kobieta trafiła do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 20:56
28-latek sam zadzwonił na policję po tym, jak jego matka źle się poczuła po zjedzeniu naleśnika z marihuaną. Kobieta trafiła do szpitala, a jej syn został zatrzymany. W mieszkaniu i aucie funkcjonariusze znaleźli 300 gramów marihuany.
rozwiń zwiń