Polskie Radio
Section05
wybuch

"Ratownicy będą pomagali do samego końca". Wyrazy współczucia dla rodzin górników od prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, który wieczorem przyjechał do kopalni Zofiówka, gdzie po nocnym wstrząsie pod ziemią nadal uwięzionych jest dziesięciu górników, powiedział, że akcja dotarcia do nich jest bardzo trudna. Prezydent przekazał wyrazy współczucia rodzinom górników, którzy w ostatnich dniach ponieśli śmierć lub zostali ranni w wypadkach w kopalniach na Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo wypadek wybuch górnicy jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie prezydent Andrzej Duda

Kolejny wybuch metanu w kopalni Pniówek. Dr Steinhoff: jedna z większych katastrof w polskim górnictwie

- Podjęto wszystkie działania, które są w zgodzie z techniką górniczą i regułami związanymi ze zwalczaniem takiego zagrożenia - powiedział w Polskim Radiu 24 ekspert ds. górnictwa dr Janusz Steinhoff, były minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Polskie Radio 24 Janusz Steinhoff wypadek w kopalni wybuch jastrzębska spółka węglowa regiony śląskie

Wstrzymanie akcji ratowniczej w kopalni Pniówek. Zagrożony rejon będzie odizolowany

Po czwartkowych wybuchach w kopalni Pniówek w Pawłowicach sztab akcji zdecydował o odstąpieniu od akcji poszukiwawczej siedmiu zaginionych górników i o izolowaniu tej części kopalni, żeby nie zagrażała ludziom w pozostałej części zakładu. - Jest to bardzo trudna decyzja - powiedział dziennikarzom Tomasz Cudny, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wybuch jastrzębska spółka węglowa

Katastrofa w kopalni Pniówek. Szef MZ: poszkodowani mają zapewnioną najnowocześniejszą opiekę

- W tych trudnych chwilach chcę zapewnić rodziny poszkodowanych w wypadku w kopalni Pniówek, że opieka, którą staramy się zapewnić dla poszkodowanych, jest najnowocześniejsza i najwyższej jakości - powiedział Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo górnicy Śląsk wybuch Adam Niedzielski szpital pomoc Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo Mateusz Morawiecki zdrowie

Wybuch metanu w kopalni Pniówek. "Minister zdrowia jest w drodze do Centrum Leczenia Oparzeń"

W drodze do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, gdzie przewieziono dziewięć osób poszkodowanych w nocnym wypadku w kopalni Pniówek, jest minister zdrowia Adam Niedzielski – przekazał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz. W należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni w Pawłowicach doszło minionej nocy prawdopodobnie do dwóch wybuchów metanu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Śląsk regiony górnictwo górnicy wybuch śląskie Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

Śląsk: wybuch metanu w kopalni Pniówek. Nie żyje czterech górników

W wyniku wybuchu w kopalni Pniówek zmarło 4 górników - poinformował na Twitterze wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni w Pawłowicach doszło minionej nocy prawdopodobnie do dwóch wybuchów metanu. Trzech górników zginęło pod ziemią, a czwarty zmarł po przewiezieniu do szpitala w Siemianowicach Śląskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Śląsk regiony górnictwo górnicy wybuch śląskie