Polskie Radio

Dziesiątki tysięcy osób zmuszanych do prostytucji we Włoszech. Kościół włącza się do walki z niewolnictwem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 06:55
"Rzymska diecezja włącza się w walkę z niewolnictwem, a konkretnie z tą jego formą, która jest związana z prostytucją" - informuje "Vatican News". Serwis wskazuje, że z najnowszych danych wynika, iż w 2020 r. do świadczenia usług seksualnych za pieniądze zmuszono we Włoszech ok. 40-45 tys. osób, w tym 3 tys. nieletnich.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Alex Linch

"70 proc. ofiar tego procederu to obcokrajowcy" - przekazał watykański portal. 

W kolejny poniedziałek ma ruszyć internetowe szkolenie dla "kapłanów, katechetów, a także świeckich animatorów parafii", które ma na celu uświadomienie skali problemu seksualnego niewolnictwa w stolicy Włoch. Uczestnikom kursu zostanie przekazana wiedza dot. skutecznej pomocy ofiarom tego procederu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
papiez franciszek free shutt 1200.jpg
"Wykreślone z życia, nim się urodziły. To kwestia ludzkiej etyki". Papież o aborcji

Prostytutki częściej szukają pomocy

"W rzymskiej diecezji już teraz istnieją cztery grupy wolontariuszy, które regularnie pomagają prostytutkom" - czytamy na portalu "Vatican News". Celem jest, by uwrażliwić na ten problem wszystkie parafie w tym mieście. Pandemiczna rzeczywistość sprawia, że ubezwłasnowolnione prostytutki częściej szukają pomocy w parafialnych ośrodkach Caritas.

Kurs dot. niewolnictwa seksualnego ma zawierać cztery internetowe sesje. Wśród jego prowadzących znajdują się "przedstawiciele różnych stowarzyszeń, które na co dzień walczą z niewolnictwem".

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zapisałem się, trzeba to zrobić". Papież Franciszek zaszczepi się przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 18:59
- Papież Franciszek powiedział w wywiadzie telewizyjnym dla komercyjnej włoskiej stacji Canale 5, że w przyszłym tygodniu zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Szczepionkę nazwał "etyczną" i konieczną. Odrzucanie jej określił jako "samobójczy negacjonizm".
rozwiń zwiń