Polskie Radio

"Zostań żołnierzem" - nowe podcasty Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:10
Jak zostać zawodowym żołnierzem i jaką formację wybrać - to tematyka nowych podcastów na platformie podcasty.polskieradio.pl. Cykl "Zostań żołnierzem" jest realizowany przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz z Biurem ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bumble Dee/ Shutterstock

Na platformie podcasty.polskieradio.pl rusza nowy cykl. Jego autorka, Agnieszka Drążkiewicz, to dziennikarka Polskiego Radia - redakcji Informacyjnej Agencji Radiowej. Na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą tematyką wojskową i dlatego jej pierwszy cykl podcastów jest poświęcony właśnie tym zagadnieniom. Odbiorcy będą mogli dowiedzieć się m.in., jak zostać żołnierzem Wojska Polskiego. 

Podcast "Zostań żołnierzem" - słuchaj TUTAJ

Aplikacja_PR_baner_mobile-min.jpg
Polskie Radio z kilkoma nominacjami do Mobile Trends Awards 2020!

 Chciałabym, żeby podcasty trafiły do młodych osób, które może już myślały albo właśnie myślą o tym, co chciałyby robić w najbliższej przyszłości, jaki zawód wykonywać. Myślę, że z pomocą przyjdą im właśnie moi rozmówcy - bohaterowie podcastów. Opowiedzą bowiem, co oznacza służba na danym stanowisku w armii, jakie wiążą się z danym zawodem wojskowym wyzwania i oczekiwania, no i jak można rozwijać swoje pasje, zakładając mundur polskiego wojska – mówi Agnieszka Drążkiewicz, autorka podcastu. 

Mobile Trend Awards.JPG
Polskie Radio z nagrodą w konkursie Mobile Trends Awards 2020

Każdy kolejny odcinek będzie opowieścią o innym stanowisku w armii. O zaletach noszenia munduru, o codziennej służbie i jej wyzwaniach, ale też o szkoleniach, karierze w wojsku i o szansach rozwoju zawodowego opowiedzą sami żołnierze. Swoją drogę do wojska przedstawią m.in.: dowódca czołgu Leopard 2PL, pilotka myśliwców MIG-29, muzyk z wojskowej orkiestry, szef sekcji strzelców wyborowych oraz żołnierz z Pułku Reprezentacyjnego, który wie wszystko o wojskowym ceremoniale i perfekcyjnie potrafi maszerować w rytm muzyki. 

Klip promujący wstąpienie do Wojska Polskiego / YT - oficjalny kanał Ministerstwa Obrony Narodowej 

Cykl podcastów "Zostań żołnierzem" jest realizowany przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz z Biurem ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Nowe odcinki będą pojawiały się w każdą środę

Zapraszamy do słuchania! 

mat.pras.

Czytaj także

Do wojska wstąp. Teraz to szybsze i łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:29
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już są dostępne dla wszystkich tych, którzy widzą swoją przyszłość w armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedno "kliknięcie", by zostać żołnierzem? Nowa aplikacja MON

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 21:00
Ministerstwo Obrony Narodowej wychodzi naprzeciw osobom zainteresowanym założeniem munduru Wojska Polskiego. By ułatwić proces rekrutacji stworzono specjalną aplikację, która pomoże w spełnieniu marzeń o służbie Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań żołnierzem... rekrutacja przez smartfona

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 18:00
Aplikacja Zostań Żołnierzem RP to - obok portalu rekrutacyjnego - najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim.
rozwiń zwiń