Polskie Radio

Motocyklem z Pucka do Stegny. Wystartował Peleton "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 14:20
W każdy piątek ruszy Peleton "Lata z Radiem" i Radia Kierowców. Nasi reporterzy przemierzą całą Polskę i przybliżą najpiękniejsze trasy rowerowe i motorowe. Patryk Kuniszewicz swoją przygodę rozpoczął w Pucku.
Z Pucka do Stegny. Rozpoczął się Peleton Lata z Radiem
Z Pucka do Stegny. Rozpoczął się Peleton "Lata z Radiem"Foto: Polskie Radio

Czytaj też:
cleo.jpg
Koncert Cleo inauguruje trasę koncertową "Lata z Radiem"

Szlak pierwszego etapu Peletonu "Lata z Radiem" wiedzie wzdłuż Zatoki Gdańskiej. Reporter "Lata z Radiem" wyruszył na poszukiwania letniej stolicy Polski.

Bursztyn i piraci

- Wybrałem Zatokę Gdańską, ponieważ podobno tutaj jest najgorętszy Bałtyk. W związku z tym tę zatokę mam zamiar przemierzać - wyjaśnił Patryk Kuniszewicz. Reporter "Lata z Radiem" i Radia Kierowców zwrócił uwagę na niezwykły urok polskich plaż o poranku. - Piasek gorący, zatoka niczym nie wzburzona. Turystów jeszcze bardzo mało, bo wszyscy chyba odpoczywają po wczorajszym wylegiwaniu się - podkreślił.


Posłuchaj
02:28 PR1_AAC 2021_06_25-09-22-17.mp3 Ruszył Peleton "Lata z Radiem". Patryk Kuniszewicz rozpoczął na północy Polski ("Lato z Radiem"/Jedynka)

Posłuchaj
01:55 PR1_AAC 2021_06_25-10-25-11.mp3 Ruszył Peleton "Lata z Radiem". Patryk Kuniszewicz rozpoczął na północy Polski cz. 2 ("Lato z Radiem"/Jedynka)

 

Bałtyk to również bursztyn. W puckim Ratuszu trwa wystawa "Bursztyn Bałtycki - dziedzictwo i nowoczesność 2.0". W ramach tego wydarzenia, zwiedzający będą mogli zobaczyć "bałtyckie złoto" w formie tradycyjnej, obrobionej i artystycznej. A czy na bursztyn chrapkę mieliby piraci? Patryk Kuniszewicz z pewnością spytałby ich o to przy pierwszej okazji.

- Szukam prawdziwych polskich piratów, kaszubskich Kaprów, którzy za czasów Władysława II podpisali kontrakt i strzegli wybrzeża Rzeczypospolitej. Trwało to 150 lat, więc to tacy piraci w służbie Polsce - przypomina reporter "Lata z Radiem".

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia

Czytaj też:
lato z radiem - zaślepki live (20).png
Festiwalowe Zakopane. "Lato z Radiem" na Podhalu

Klif, mewy i molo

Po godzinie 10 reporter "Lata z Radiem" zatrzymał się w Orłowie, dzielnicy Gdyni. Karmiąc mewy i wdychając w płuca jod, Patryk Kuniszewicz podziwiał jeden z najpiękniejszych klifów nad Bałtykiem. Było też literacko. - Szukam domu Stefana Żeromskiego. W roku 1920 zamieszkał w willi "Świt" z żoną, córką i tutaj dopełnił swoich dni - przypomniał na antenie "Lata z Radiem". Właśnie w tym domu powstała powieść "Wiatr od morza", za którą Żeromski otrzymał Nagrodę im. Orzeszkowej.

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia

Letnia stolica radiowej Jedynki

Tuż przed południem szalony reporter "Lata z Radiem" i "Radia Kierowców" Patryk Kuniszewicz osiągnął swój cel: dotarł do Stegny, a konkretniej na Bulwar radiowej Jedynki. Tam swoje ławeczki ma nie tylko "Lato z Radiem", ale również Teatr Polskiego Radia, "Muzyczna Jedynka" czy "Sygnały Dnia". - Chyba znalazłem letnią stolicę Polski. Tego lata polecamy Stegnę, gdzie zresztą często będziemy zaglądać - podsumował Patryk Kuniszewicz.


Posłuchaj
01:40 PR1_AAC 2021_06_25-11-45-04.mp3 Ruszył Peleton "Lata z Radiem". Patryk Kuniszewicz rozpoczął na północy Polski cz. 3 ("Lato z Radiem"/Jedynka)

A dla słuchaczy "Lata z Radiem" mamy zadanie: prosimy zrobić zdjęcie naszemu pędzącemu reporterowi i wysłać do nas. Najciekawsze nagrodzimy. Jak to zrobić? Wystarczy odnaleźć miejsca trasy Peletonu "Lata z Radiem", a następnie wykonać zdjęcia reporterowi i/lub samochodowi z logo Polskiego Radia, Programu 1 Polskiego Radia lub "Lata z Radiem". Zdjęcia należy przesłać poprzez aplikację mobilną "Lata z Radiem".

Fb/Jedynka - Program 1 Polskiego RadiaFb/Jedynka - Program 1 Polskiego Radia

Zobacz także:

ZOBACZ SPOT PROMUJĄCY PELETON "LATA Z RADIEM":

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadząca: Agnieszka Kunikowska

Materiał: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 25.06.2021

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

mg

Czytaj także

Świat złudzeń i tajemnic. "Lato z Radiem" na Farmie Iluzji

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:50
Latająca Chata Tajemnic "unoszona" przez balony, Tunel Zapomnienia, w którym w niepamięć puszcza się cały świat, czy Przewrócony Pokój, w którym niczym Spider Man możemy chodzić po ścianach. "Lato z Radiem" zaprasza w niezwykły świat iluzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pociągiem przez Śląsk. "Lato z Radiem" obchodzi Europejski Rok Kolei

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:15
Zamki, sztolnie, kościoły. To tylko część fascynujących miejsc na mapie Dolnego Śląska, które warto odwiedzić w wakacyjny weekend. W "Lecie z Radiem" mówiliśmy, w jaki sposób najlepiej podróżować po tej pełnej atrakcji krainie.
rozwiń zwiń