Polskie Radio
Section05
Stegna

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Program 1 był na miejscu [POSŁUCHAJ]

Po raz kolejny do Jantaru (gmina Stegna) przyjechali amatorzy i doświadczeni zbieracze złota Bałtyku. W nadmorskiej miejscowości od 7 do 9 lipca odbywała się 23. edycja Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Mistrzem świata - po raz czwarty i jednocześnie po raz drugi z rzędu - został Tadeusz Baraniecki.
Zobacz więcej na temat:  bursztyn zawody Jantar Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu Mierzeja Wiślana

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków

Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie

Tegoroczne "Lato z Radiem" już za półmetkiem! Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Stegny, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym bałtyckim kurorcie. W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin, a na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Legnica Jakuszyce

Letnia stolica radiowej Jedynki. "Lato z Radiem" prosto ze Stegny

Kolejnym przystankiem na trasie "Lata z Radiem" jest położona nad Morzem Bałtyckim urokliwa Stegna, która stanowi przystań morską dla rybaków i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. W audycji nie zabrakło opowieści o lokalnych atrakcjach, regionalnej kuchni i ławeczkach Programu 1 powstałych na radiowym bulwarze. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Mierzeja Wiślana Sława Bieńczycka Morze Bałtyckie przyroda społeczeństwo zdrowie

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. "Lubimy dobrą zabawę i sportowe emocje"

W Jantarze, w gminie Stegna, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyły się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech kategoriach. Wśród dorosłych najlepszy okazał się Tadeusz Baraniecki. Program 1 Polskiego Radia przez cały weekend prowadził relacje z tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio bursztyn Klaudia Porębska Patryk Michalski