Polskie Radio

Polskie Radio na podium wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 16:25
Program 1 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24 mogą pochwalić się znakomitym wynikiem - jak podaje najnowszy raport IMM pt. "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce", obie anteny znalazły się na podium zestawienia. Ponadto Polskie Radio okazało się drugim najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w Polsce. Warto także zaznaczyć, że Polskie Radio - jako jedyne medium w kraju - w ogólnym rankingu cytowalności ma dwie swoje anteny.
Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe
Najbardziej opiniotwórcze stacje radioweFoto: Instytut Monitorowania Mediów

W porównaniu z rankingiem lipcowym Program 1 Polskiego Radia awansował z trzeciego na drugie miejsce. Inne media powoływały się na Jedynkę 1 100 razy. Warto dodać, że miała ona także największą cytowalność spośród wszystkich anten PR.

kunikowska agnieszka_1744.jpg
Agnieszka Kunikowska wyróżniona tytułem Mistrza Mowy Polskiej 2021

Natomiast Polskie Radio 24 zanotowało 944 odniesienia i tym samym znalazło się na trzecim miejscu w rankingu.

Polskie Radio znalazło się także w pierwszej dziesiątce (na 6. miejscu) najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym. Wyprzedziło w nim część portali, stacji TV i większość tytułów prasowych.  

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce

Polskie radio emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże.

Czytaj także:

Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców.

Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

ng/Polskie Radio

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

"Doskonale pełniona misja nadawcy publicznego". Prezes Polskiego Radia o przyjęciu sprawozdania przez KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 15:35
- Krajowa Rada zauważyła i doceniła, jak wiele Polskie Radio dla społeczeństwa robi i zrobiło. To są działania, na które żadna stacja komercyjna nie będzie sobie w stanie pozwolić - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do przyjęcia sprawozdania Polskiego Radia z realizacji misji publicznej w 2020 r. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:00
Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielka radość i duma". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Feniksie Specjalnym dla zwycięskich wydawnictw

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:25
- To wielka radość i wielka duma (...). To są wydawnictwa ikonograficzno-fonograficzne i to wymagało ogromnej pracy - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o wydawnictwach, które zostały uhonorowane Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021.
rozwiń zwiń